Zvažujete liposukci?

09.03.2015 Na těle se nachází některé tučné partie, se kterými můžete bojovat dietami i sportem, ale pořád zůstávají nevzhledné. U žen hovoříme především o oblasti kolem pánve, hýždích, vnější straně stehen, obecně jsou to podbradek a břišní partie. V případě, že už vám nepomáhá vůbec nic, můžete se vydat na liposukci, kde vám lékař pomůže z takového místa odstranit nadbytečný tuk.

Nejprve přece jen dieta

Liposukce není sama o sobě výrazným omezením váhy, dotýká se totiž pouze určitých tělesných partií, celkové odsátí tuku se neprovádí. Proto se doporučuje před tímto zákrokem absolvovat účinnou dietu, tedy takovou, která je spojená se spoustou pohybu. Po omezení váhy celého těla budete připraveni na liposukci.

Zákrok není zase tak složitý

Nejvíce používanou metodou je dnes tumescentní liposukce, při které se do tukového polštáře zavádí nejprve speciální roztok, který dokáže rozvolňovat a rozpouštět tukové buňky, izolovat je. Samotné odsávání má na starosti kanyla napojená na tlakové zařízení, jakýsi pozvolný vysavač.

Nebojte se bolesti, operace je vždy prováděna pod lokální nebo celkovou narkózou.

Po liposukci

Možná náročnější než celá liposukce, je následná rekonvalescence. Není tak dlouhá, ovšem vyžaduje speciální stahovací obinadla a náplasti, kterými se operované místo fixuje a stabilizuje, stejně jako vzniklá jizva po zavedení kanyly. Kompresivní prádlo je nutné nosit v podstatě nepřetržitě, jen s výjimkou koupání, a to po dobu celých tří týdnů. Nedoporučuje se mít prádlo sundané déle než dvě hodiny.

Stehy z jizvy po kanyle vám lékař odstraní po 14 dnech, ale můžete si je vyjmout i sami, po té, co jste byli lékařem s předstihem poučeni a nemáte bohužel možnost se k němu dostavit. Není to ale tak náročné, ani bolestivé.

Administrativní a sedavé práce lze konat už třetí den po liposukci, náročnější fyzické cvičení je pak možné po třech týdnech. Raději ale vydržte bez prudkých pohybů celý měsíc, aby bylo hojení jizvy i stabilizace kůže stoprocentní.

Zbavte se celulitidy neinvazivně a bezbolestně
Zbavte se celulitidy neinvazivně a bezbolestně

Snažíte se zhubnout a zpevnit tělo, cvičíte, jíte zdravě, ale stále nejste s výsledkem spokojeni? Hledáte šetrný způsob, jak se zbavit nepěkných dolíčků na stehnech, a zredukovat tukovou tkáň na místech, na které je cvičení krátké?

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.