Zbytečná kosmetika, za kterou utrácíte vaše peníze

06.01.2015 Reklamy jsou silná lákadla. Reklamy, letáky a další marketingové techniky nás jen lákají, abychom si koupili, co vlastně ani nepotřebujeme. Chvilku ale vytrvejte a spočítejte si, na kolik vás zbytečné kosmetické výrobky vyjdou. Dokázala byste bez některého z našeho seznam žít?

1.Přípravky na třepení vlasů

Čím více produktů kosmetický průmysl vytváří, tím je bohatší. Pokud si kupujete séra nebo šampony na zamezení třepení vlasů, pak patříte mezi jednoho z naivních lid, kteří věří, že to pravdu funguje. Pravdou je, že tyto přípravky mohou problém pouze zakrýt. Vaše vlasy nemají vyléčit, ale namísto toho jen roztřepené vlasy vyhladí.

Chcete-li problém s roztřepenými konečky vyřešit, nejprve byste měli omezit užívání fénu, kulmy, nebo žehličky na vlasy. Nikdy byste neměli česat vlasy kartáčem, dokud jsou mokré, ale jednoduše využít jen vaše prsty. A také nezapomeňte také na pravidelné zastřihávání konečků, které udrží vaše vlasy zdravé.

2.Krémy na celulitidu

Že by fungovaly jako kouzelná hůlka a ihned vás učinily krásné? Jeden z mýtů, který chceme rozšířit je účinnost krémů proti celulitidě. Ti, kteří jste již některé přípravky vyzkoušeli, určitě víte, že nejsou tak účinné, jak se tvrdí. Pokud by tomu tak bylo, tak by nemusela existovat liposukce. Pro tuto chvíli máme pro vás pouze dvě věci, které mohou skutečně pomoci v boji proti celulitidě. A je to aktivní životní styl a zdravé stravovací návyky. Jezte méně tučné a slané potraviny a urychlete metabolismus pitím čisté vody. Jak všichni víme, celulitida není nic jiného než nerovnoměrně rozložené tukové buňky. Můžete také vyzkoušet různé masáže, které stimulují krevní oběh a detoxikují celý organismus.

3.Tonery

Používáte tonery na čištění pokožky? Pokud používáte mýdla nebo jiné čistící prostředky, není nutné mít k tomu ještě toner. A k tomu ještě většina tonerů vysušuje pokožku, takže raději použijte přípravky s neutrálním pH.

4.Sprchové gely

Při dalším nákupu se již u regálu se sprchovými gely zastavovat nemusíte. Možná přemýšlíte, jakou náhradu pro vás máme za sprchový gel a odpověď je mýdlo. Používejte olivové mýdlo, které obsahuje vitaminy a živiny, zjemňuje pokožku a nepoškozuje ji. Sprchové gely obsahují látky jako lauryl sulfát, parabeny, diethanolaminy, které pronikají do pokožky, dostávají se do krevního oběhu a škodí tak mozku a vnitřním orgánům. Sice můžete mít pocit, že je vaše pokožka po mýdle vysušená, ale to je normální a po krátké době si na to zvykne.

K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy
K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy

Toužíte po krásném a zdravě vypadajícím opálení? Pak byste kromě rozumného pobytu na sluníčku a používání ochranných přípravků s vhodným faktorem měli dbát i na správnou stravu.

Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků
Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků

Odstranění chloupků z jakékoliv části ženského i mužského těla může znamenat velkou bolest a často také kožní problémy a reakce. Co myslíte, existují i zcela bezbolestné metody? Tedy kromě holení, které porost jen zahustí? Vězte, že ano. Jednou z nich je fotoepilace, která se při komplexní aplikaci nazývá také fotoomlazení. Tato metoda je zcela neinvazivní a její spektrum použití je mnohem širší. Kromě odstranění vlasů a chloupků, dokáže také vyhladit pokožku, odstranit pigmentové skvrny nebo léčit akné.

Údržba kůže po letních dnech
Údržba kůže po letních dnech

Léto nám pomalu končí a je ten správný čas na to, abychom vhodně ošetřili naši pleť, která dlouhým pobytem na slunci dostala velmi zabrat. Kůži určitě neprospělo sluníčko, slaná či chlórovaná voda nebo klimatizace, kterou jsme měli celé léto puštěnou, abychom zvládli pobyt v horkých kancelářích. Všechny tyto faktory natolik vysušily pokožku a porušily její ochrannou vrstvu, že nás mnohdy začíná svědit a loupe se.

Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.
Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.

Odstávající uši jsou poruchou zakřivení chrupavky ušního boltce a nejedná se rozhodně o nějakou chorobu či fyziologický problém. Ten je spíše psychický a estetický, jedinci s odstávajícíma ušima hledají pomoc jednoduše proto, že se chtějí trochu víc líbit. Zvláště pak u žen mohou být „klapaté“ uši velkým psychickým úskalím a ne vždy pomůže šikovné maskování účesem. V takovém případě mají možnost využít pomoci kvalitního plastického chirurga, který vše napraví. Dnes už se nejedná o nikterak náročný zákrok.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Brainstart

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.