VIDEO: Zpevněte si figuru s bosu

09.09.2014 Moderním cvičením, u kterého se nejen zapotíte, ale i pobavíte, je Bosu. Toto balanční cvičení je dynamické, všestranně prospěje vašemu tělu a opravdu funguje. Dostává se do popředí po velkém boomu zumby.

 

Základní pomůckou je jakýsi „polomíč", nafukovací kopule BOSU, která se může používat jak plochou stranou dolů, tak i nahoru. Slouží k nejrůznějším balančním cvičením. Prvotním účelem byla rehabilitace. Pomůcka je jednoduchá, a každý si sám určuje úroveň obtížnosti. Po stranách jsou rukojeti, díky kterým lze Bosu otáčet. Cvičenec postupuje přes jednotlivé cviky, učí se je, a jde většinou o jednoduché pozice a pohyby. 

 

S Bosu si zacvičí každý

 

Nemusíte mít strach z náročných choreografií. Cvičení s Bosu zvládnou lidé všech věkových kategorií, nezáleží tu tolik na váze a kondici. Velkou výhodou je, že nezatěžuje klouby. Dobře se odreagujete, takže cvičení je vhodné i pro lidi s psychicky náročným povoláním. Po celou dobu vlastně myslíte na to, jak udržet dobře rovnováhu. Balancování vás bude skutečně bavit.

 

Zapojení všech svalů

 

Zapojují se nejen svaly vědomě ovládané, ale i hluboké kosterní a posturální, které pod vlivem moderního stylu života zapomínáme používat. Cvičení s Bosu posílí komplexně celé tělo, zlepší koordinaci, držení kostry, zpevní vazy a šlachy, a má dobrý vliv na kardiovaskulární systém. Samozřejmě také přispívá k redukci hmotnosti. Bosu vám pomůže odstranit bolest zad, hlavy a kloubů. 

 

Tak trochu jiné cvičení

 

Nebaví vás aerobic? Je pro vás zumba moc akční, a pilates zase moc přízemní? Při Bosu se klasicky cvičí, ovšem cvičení je zároveň jiné a nenudí. Navíc, pokud cvičíte s trenérem, ten kontroluje, zda vše provádíte správně, opraví vás, a nemusíte se tak bát chyb nebo nedostatečného efektu. 

 

 

Bosu, to je především klidné cvičení, ale na polomíči se dá i skákat, dělat kliky nebo sedy-lehy. Bosu můžete použít pro širokou škálu cviků, od rehabilitačních, přes balanční až po posilovací. Je to zábavná pomůcka neobvyklého tvaru, přinášející ovšem také neobvyklé zdravotní výsledky a úsměv ve tváři.

 

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Poznejte svůj somatotyp a cvičte efektivněji
Poznejte svůj somatotyp a cvičte efektivněji

Pokud budete znát svůj somatotyp, tedy tělesnou stavbu, zvýšíte efektivitu cvičení, ale také se naučíte správně stravovat. Upravíte si svůj jídelníček na míru organismu a potíže se zažíváním budou ty tam. Naučíte-li se poznat všechna úskalí a zákoutí svého tělesného typu, můžete rovněž efektivněji hubnout. Jaké jsou tedy základní somatotypy? Možná vám jejich rozčlenění pomůže poznat svou vlastní fyzickou stránku a své možnosti.

Základní strečinkové cviky
Základní strečinkové cviky

Protahování těla neboli strečink již patří neodmyslitelně ke každému cvičení a sportu, takto se můžete protahovat také před náročným výkonem nebo po práci, při které dostaly vaše svaly a klouby zabrat. Chcete znát pro začátek základní strečinkové cviky, které zvládne naprosto každý?

5 jednoduchých cviků na bolavá záda
5 jednoduchých cviků na bolavá záda

Ten, kdo udržuje v dobré kondici své zádové partie, napomáhá lepšímu zdravotnímu stavu také u dalších oblastí těla, které mohou být problematické a souvisí s páteří a pohybovým aparátem. Cvičení zad je výborná prevence proti bolestem hlavy, ramenních a kyčelních kloubů a samozřejmě také samotných zad a páteřního aparátu. Shrňme si 5 základních cviků na procvičení zad, které zvládne každý a nejsou k nim třeba náročné a nákladné pomůcky.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.