VIDEO: Nevšední cvičení Port de Bras

26.09.2014 Už máte dost Zumby, aerobiku ve všech podobách a tanečních cvičení v šíleném rytmu diskotékové hudby? Zkuste si Port de Bras. Toto zajímavé cvičení pochází z Ruska, i když název tomu příliš nenapovídá a hudba je zde velice důležitá, protože se jedná o cvičení taneční. Hudební kulisa určuje nejen atmosféru, ale také rytmus. Spíše než moderna je využívána klasická hudba nebo třeba vážnější rocková.

 

Už máte dost Zumby, aerobiku ve všech podobách a tanečních cvičení v šíleném rytmu diskotékové hudby? Zkuste si Port de Bras. Toto zajímavé cvičení pochází z Ruska, i když název tomu příliš nenapovídá a hudba je zde velice důležitá, protože se jedná o cvičení taneční. Hudební kulisa určuje nejen atmosféru, ale také rytmus. Spíše než moderna je využívána klasická hudba nebo třeba vážnější rocková.

Cvičení Port de Bras vychází z baletu a klasických tanců, což se projevuje na jednotlivých cvicích, které se pak spojují v jediný úchvatný celek. Profesionální cvičitelé předvádí skutečně dech beroucí divadlo, jsou-li dokonale sladěni, je umělecký tanec v nevšedním podání na světě.

Vy ale nemusíte cvičit synchronizovaně, stačí se nejprve naučit základy a vybrat ten správný rytmus a můžete se do toho pustit. Začátky jsou samozřejmě nejlepší s trenérem. Cvičit Port de Bras o samotě není jaksi ono, proto se nebojte i větší skupiny a připojte se k ní. Kdoví, třeba se časem vypracujete a vytvoříte jedno skvěle fungující těleso, se kterým se představíte i na nějaké té soutěži.

 

Cvičení pro tělo i pro ducha

 

Port de Bras je cvičení, vhodné pro tělo i pro ducha, dokáže výborně uvolnit, budete se kupodivu cítit spíše svěží na duchu, než unavení na těle. Vše v duchu řady Body and Mind.

Celé cvičení probíhá tak, že se nejprve samozřejmě rozcvičíte, po té přichází na řadu aktivní, taneční část. Následuje posilování, zaměřené obzvláště na břišní partie a na konec se relaxuje a provádí se uvolňovací cviky, aktivně se odpočívá.

 

Posilte si záda

 

Při cvičení Port de Bras se skvěle zpevňují rovněž zádové partie, je důležité vždy zaujmout ten správný postoj, ze kterého se následně dále cvičí, nebo spíše tančí.

Tohoto nevšedního cvičení se vůbec nemusíte obávat, zvládne to naprosto každý, přesto, že se vychází hlavně z baletu. Třeba bude tento způsob zdravého tance tím pravým, co jste hledali.

 

Základní strečinkové cviky
Základní strečinkové cviky

Protahování těla neboli strečink již patří neodmyslitelně ke každému cvičení a sportu, takto se můžete protahovat také před náročným výkonem nebo po práci, při které dostaly vaše svaly a klouby zabrat. Chcete znát pro začátek základní strečinkové cviky, které zvládne naprosto každý?

5 jednoduchých cviků na bolavá záda
5 jednoduchých cviků na bolavá záda

Ten, kdo udržuje v dobré kondici své zádové partie, napomáhá lepšímu zdravotnímu stavu také u dalších oblastí těla, které mohou být problematické a souvisí s páteří a pohybovým aparátem. Cvičení zad je výborná prevence proti bolestem hlavy, ramenních a kyčelních kloubů a samozřejmě také samotných zad a páteřního aparátu. Shrňme si 5 základních cviků na procvičení zad, které zvládne každý a nejsou k nim třeba náročné a nákladné pomůcky.

Jak nastartovat hubnutí
Jak nastartovat hubnutí

Hubnutí je zvlášť teď v létě téma, na které každý slyší. Ale ony existují i rady, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Pojďte si je s námi prostudovat, snad právě teď uhodíme hřebík na hlavičku a najdete tam něco, co se vám zalíbí a začnete pro své tělo i zdraví dělat.

Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV
Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV

Rotana není zbraní japonských ninjů, není to ani erotická pomůcka, jak by se mohlo nabízet, spíše ji budete znát jako rotační balanční podložku. Slouží pro cvičení a vylepšení horní poloviny těla, formuje stehna, hýždě i lýtka, velmi dobře se hodí také na protažení před náročnějšími sportovními aktivitami. Tato pomůcka cvičitelů je velice jednoduchá a dá se použít kdekoliv, dokonce i ve velmi stísněných podmínkách malého bytu. Přitom vás roztančí, zpevní vaše bříško i zadeček.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.