VIDEO: Nevěra není vždy pohromou

14.10.2014 Nevěra je především strašák, kterého se ovšem není třeba zase tolik obávat. Realita a různé průzkumy jsou kruté a jasně nám ukazují, jak moc hřešíme, a že téměř každý svého dlouhodobého partnera podvede.

 

Když ne fyzicky, tak zcela jistě psychicky, ve své vlastní hlavě. Tak to je a s tím nic nenaděláme, přece jenom asi nejsme primárně naprogramovaní, abychom byli bezvýhradně monogamní.

 

Každý snáší nevěru jinak

 

Ženy snáší opět nevěru trochu jinak než muži, často si ji berou mnohem více osobně a jen tak neodpouští. Muži stižení žárlivostí však mohou být mnohonásobně horší a celá situace může dokonce vyústit i v násilí. To je spojené právě s chorobnou žárlivostí a umocněné často alkoholem nebo bezmezným vztekem. 

 

 

Ne vždycky se pro vás musí stát nevěra důvodem k rozchodu nebo dokonce rozvodu. Pokud jste si jisti láskou partnera, tak není třeba panikařit a rozhodně se vyplatí přímý a upřímný rozhovor mezi čtyřma očima. Nechte si partnerem, který vás podvedl vysvětlit, jak to vlastně bylo. Zda šlo jen o dílo okamžiku, alkoholu nebo momentálního pomatení smyslů, nebo jestli to bylo opravdu něco vážného. Jistá tolerance by měla být, ale i zde se všeho moc nevyplácí, pokud odpustíte partnerovi nevěru jednou nebo víckrát, nastává zpravidla opakované podvádění.

 

Chybu nehledejte jen v sobě

 

Pokud vás podvede partner, zcela přirozeně se budete potýkat se zásadní otázkou: Proč. Podvedený partner většinou inklinuje k pocitu selhání, doslova mu vrtá hlavou, co vlastně dělá špatně, proč si musel protějšek najít někoho jiného. Neklape to snad v posteli? Není můj druh spokojený se sexem?

Netrapte se takovými otázkami, je to zcela zbytečné, stejně toho moc nevymyslíte. Nejlépe vám svou motivaci vysvětlí partner, pokud tedy bude ochoten o tom mluvit. Chyba je v tomto případě především na jeho straně, ale jistá sebereflexe není na škodu na obou stranách. Zamyslete se nad tím, jak svůj vztah co nejvíce zpestřit, možnost, že vám partner „zahne" se velmi významně sníží.

 

Mgr. Petra Kolaříková - Poradna pro život

http://www.eftprerov.cz/

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.