VIDEO: Ke krásnému pozadí stačí krůček

02.06.2014 Skvělými cviky na zpevnění stehen a jejich pěkné vytvarování jsou výpady. Výborně také pomohou při zpevnění hýžďových svalů. Dají se provádět naprosto všude, nepotřebujete žádné pomůcky nebo dokonce posilovací stroje. Výpady se naučíte velmi rychle, technika cviku není nikterak složitá. Popišme si jak tedy správně provádět tyto cviky na stehna a zadek

Jak správně cvičit?

 

Postavte se do základního prostého postoje s rukama v bok. Pokračujte následovně:

  •  Vykročte první nohou dopředu a druhou synchronně stlačte dolů- koleno položte až na podlahu. Obě klenby kolen by měly svírat pravý úhel. V této poloze chvíli setrvejte, případně několikrát zapružte. Pozor, zadní koleno by nemělo přesahovat přes přední chodidlo. 
  • Výpady se provádí střídavě na každou nohu, vždy asi desetkrát, tělo zůstává stále ve vzpřímené poloze. 

 

Nebojte se přidat větší zátěž

 

Můžete takto cvičit bez činek, ale s postupem času a s lepší kondicí není problém přidat i nějakou tu zátěž. Tíhu můžete přímo úměrně své výkonnosti zvyšovat, ale opět s mírou a opatrně, abyste to nepřehnali a nedošlo ke zranění. Hrozí zde především různá natažení, v horším případě natržení stehenního či lýtkového svalu. Pro ještě lepší ilustraci mrkněte na instruktážní video:

 

Výpady s hudbou

 

Výpady se dají výborně spojit s hudbou, ale to snad obecně každé cvičení. Je to skoro jakýsi tanec, takže správný a pravidelný rytmus zde velmi pomáhá, cvičení je náhle lehčí. Pohupujte se takto v bocích až k podlaze a uvidíte, že výsledky v podobě pevnějších svalových partií na sebe nenechají dlouho čekat. A které partie vlastně s výpady nejvíce posilujete?

  • Quadricepsy- čtyrhlavé svaly
  • Lýtka
  • Hýžďové svaly
  • Stehna

Ne vždy musíte platit za drahou posilovnu, vždyť spousta užitečných cviků se dá provádět pěkně doma. Stejné je to i s výpady. Tohle jednoduché cvičení je dokonalé pro ženy, které nejsou spokojené se svými spodními partiemi, ale také pro muže.

 

Jak nastartovat hubnutí
Jak nastartovat hubnutí

Hubnutí je zvlášť teď v létě téma, na které každý slyší. Ale ony existují i rady, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Pojďte si je s námi prostudovat, snad právě teď uhodíme hřebík na hlavičku a najdete tam něco, co se vám zalíbí a začnete pro své tělo i zdraví dělat.

Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV
Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV

Rotana není zbraní japonských ninjů, není to ani erotická pomůcka, jak by se mohlo nabízet, spíše ji budete znát jako rotační balanční podložku. Slouží pro cvičení a vylepšení horní poloviny těla, formuje stehna, hýždě i lýtka, velmi dobře se hodí také na protažení před náročnějšími sportovními aktivitami. Tato pomůcka cvičitelů je velice jednoduchá a dá se použít kdekoliv, dokonce i ve velmi stísněných podmínkách malého bytu. Přitom vás roztančí, zpevní vaše bříško i zadeček.

Co vše lze doma využít ke cvičení?
Co vše lze doma využít ke cvičení?

Proč navštěvovat drahá fitcentra, platit za nákladné trenéry, když můžete cvičit snadno v domácích podmínkách, využít prostě to, co je po ruce. Ona je totiž hlavní „finta“ v tom, umět cvičit co nejvíce variabilně, případně se dokázat zaměřit na problémové partie, ať už jsou bolestivé nebo nevzhledně tučné. Když umíte svému tělu naslouchat a máte již nějaké zkušenosti z doby minulé, jistě si vystačíte s domácím vybavením.

Margarín nahradí při hubnutí máslo
Margarín nahradí při hubnutí máslo

Margaríny jsou dnes dobrou cestou, jak ve stravě zvýšit příjem prospěšných rostlinných tuků a snížit naopak přísun těch živočišných. Obsahují totiž nenasycené mastné kyseliny, které najdeme jen v rostlinných tucích. Mnoho z nich je navíc bohacené o rostlinné steroly, a pokud chcete žít zdravěji a zhubnout, určitě byste měli kvalitní margaríny zařadit do svého jídelníčku. Žádoucí je totiž, aby většinu přijatých tuků ve stravě tvořily právě tuky rostlinné. Margarínem a kvalitními rostlinnými oleji můžeme nahradit máslo a další živočišné tuky, a to v teplé i studené kuchyni.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.