VIDEO: Jak důležitá je sebeláska?

11.09.2014 Pro každého jedince je sebeláska nesmírně důležitá. Nemáme však na mysli sebestřednost, ale uvědomění si vlastních kvalit a předností, schopnost mít se rádi. Existuje dokonce metoda EFT, která má za důsledek zvyšování uvědomování si sama sebe a vštípení si pocitu většího sebevědomí. Ono totiž sebeláska a sebevědomí jsou dvě věci, které spolu velmi úzce souvisí, nejsou-li dokonce jedním a tímtéž.

Příčiny v dětství

 

Pokud se rozhodnete navštívit odbornou pomoc, v situaci, kdy už si budete připadat opravdu nepotřebná a neuznaná, bude se daný specialista pravděpodobně zaměřovat na vaše dětství, neboť opět zde může být zásadní příčina. Nedostatek sebelásky totiž může vycházet z nedostatku lásky od matky v dětství, nebo alespoň z pocitu takového nedostatku. Psychologická metoda EFT má za cíl také to, aby si pacientka uvědomila, že v dětství ji rodiče milovali, stejně jako doposud. Je nutné vštípit myšlenku, že si tato osoba sama lásku matky příliš nepřipouštěla nebo neuvědomovala.

 

Dejte lásku, berte lásku

 

Ne vždy totiž rodičové dokážou svou lásku dávat tolik najevo, aby si ji malé dítě zcela uvědomovalo. To je samozřejmě chybou, projevovat ve správné míře své city vůči potomkovi je doslova nutností.

Sebelásku vám pomůže vypěstovat specialista, ale je potřeba, aby žena také spolupracovala. Aby si jednoduše začala uvědomovat to, že lidé v okolí ji mají rádi, a že ona se má ráda také.

Jakýsi návyk sebelásky si můžete ale vypěstovat také sama, postačí k tomu dostatek vůle, trpělivosti a také pevného charakteru. Dopomohou k tomu určité vnější faktory, jako může být například povýšení v práci, zamilování se, narození dítěte, nebo jiné životní úspěchy a šťastné okamžiky. Obecně se dá říct, že láska druhých ve vás podporuje lásku k sobě samotné. Podívejte se, jak o sebelásce mluví psycholožka Mgr. Petra Kolářová z Poradny pro život (http://www.eftprerov.cz/)

 

Sebeláska je příjemná, ale opatrně s ní

 

Když už se jednou máte ráda, získáte velmi příjemný pocit naplnění. Ale zacházejte s takovými pocity opatrně, nenechte je jen tak vyprchat, nebo naopak je nenechte přerůst v sebestředné jednání. Mohlo by se lehce stát, že by vás okolí přestalo mít rádo, a celý koloběh by se vracel zpět na začátek. Opatrně se sebeláskou, užívejte ji jako všeho s mírou.

 

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

JCHL.16.09.2014 22:54:17
moc hezky podáno.
Lena11.09.2014 19:17:38
Melo by to videt vice lidi, sama jsem se tomu naucila a citim se daleko sebejiste, stastne a lide jsou ke me vstricni..:-)

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.