VIDEO: Jak být šťastní?

28.08.2014 Štěstí je velmi individuální věc a ne vždy se musí nutně dostavit při úspěchu. Někteří lidé si štěstí nedokážou připustit, dalo by se říct, že nikdy nejsou šťastní, alespoň na první pohled. Ale čím to? Proč ten nedostatek schopnosti být štěstí? Příčin může být více, od těch klinických až po na první pohled neškodné, jako je například nedostatek sebelásky a sebevědomí.

Sebeláska

 

Sebeláska to není nic špatného, pokud už se nejedná o nezdravé sebezbožňování. Naopak, přiměřená sebeláska má za výsledek také vyšší sebevědomí, které je tolik důležité a pomáhá až překvapivě k prosazení se v práci i v soukromém životě. Ano, mějte rádi sami sebe a nebojte se některých svých chyb, ať už fyzických nebo povahových. Pracujte na odstranění špatných vlastností, i toto může pomoct při získávání sebevědomí a následně k lepšímu pocitu a možná i štěstí.

 

Pomůže rada odborníka?

 

V krajním případě, pokud máte pocit, že vůbec nedosahujete pocitu štěstí, přichází na řadu rada odborníka, tedy ve většině případů psychologa či psychiatra. Ten může zjistit nějakou poruchu nebo psychické onemocnění a do jisté míry pomoct.

 

Falešné štěstí

 

Někdo hledá štěstí v alkoholu a jiných drogách, a pokud bychom byli opravdu pedantští, zjistíme, že nějakou tu drogu bere vlastně každý. Co je ovšem velikou nevýhodou všech takových návykových látek, ať již je to káva nebo pivo? Kromě jiných zdravotních rizik také jaksi dlouhodobě snižují pocit štěstí. Když se opijete, jste sice několik hodin šťastní, ale vše se pak často kompenzuje mnohem delším pocitem provinění či jiného nepříjemného pocitu, směřujícího pochopitelně až k depresím. 

 

 

Možná se zdá, že „být šťastná/šťastný" je mnohem těžší, než ve skutečnosti je. Jak se zmiňuje Mgr. Petra Kolaříková, psycholožka z Poradny pro život (http://www.eftprerov.cz/), někdy stačí se prostě rozhodnout, že budeme šťastní, najít si na sobě něco, za co se můžeme mít rádi a co v nás probouzí pocit radosti a štěstí. Věřte, že na každém z nás se dá takových věcí najít hned několik. 

 

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.