Vibrační přístroj zatřese s vaší váhou

09.07.2015 Diety jsou krásná a lákavá věc, jejich účinnost je však většinou zcela nulová, pokud nejsou spojeny s pohybem, a to v co největší míře.

 

Příhodným a velice moderním přístrojem, který vskutku s vašimi kily zatřese, a při tom na něm nemusíte trávit dlouhé hodiny, je vibrační přístroj. A že jich dnes již pár na trhu existuje. Tedy ono je jich vlastně mnoho, ale jen některé dosahují skutečné kvality, u takových si ovšem poněkud připlatíte. Připravte si desítky tisíc, ale vězte, že vibrační přístroje se velmi osvědčily a již s nimi cvičí také některé celebrity, například Madonna nebo naše Simona Krainová.

 

Co umí vibrace

 

Skvělé u vibračních přístrojů je, že nemusíte konat roztodivná a nadměrně fyzicky náročná cvičení, stačí jen „vyšplhat" na konstrukci a nechat sebou potřásat. Při tom lze provádět všechny běžné známé cviky, jako například dřepy, sedy lehy, kliky nebo různé poskoky. Vibrace ze stroje a podložky se přenáší vlnami do celého těla, čímž dochází ke skvělému prokrvení i urychlení pohybu krevního řečiště. Celá finta spočívá v tom, že normálně se naše svaly stahují asi 2-3krát za sekundu, zatímco při cvičení na vibračních strojích to je až 60krát za tento časový úsek.

 

Jak rozproudit krev

 

Po cvičení, které není časově, ani prostorově příliš náročné, se budete cítit výborně, krev bude proudit a také pocítíte mírnou únavovou bolest patřičných svalů. Tak to má ale být, až po čase si na vibrační cvičení natolik zvyknete, že nebudete cítit žádnou únavu, jen sledovat, jak se vaše tělo stává pevnějším, krásnějším a štíhlejším.

 

Záběr i relax

 

Cvičení na vibračním přístroji by mělo trvat asi 10 minut, můžete ho provádět každý den a zdaleka se nemusí jednat jen o těžkou práci. Klidně jen tak relaxujte a nechte se vibracemi masírovat.

Najdou se ovšem také lidé, pro které cvičení na takových pomůckách není právě ideální, zmiňme si především epileptiky, diabetiky nebo osoby s kloubními nebo kostními implantáty. Zde mohou vibrace spíše uškodit.

Přístroje využívající vibračního pohybu jsou nesporně v oblibě, ovšem jsou také zdrojem polemik. Co myslíte vy? Nejsou příliš drahé, nebo příliš robustní? Posilují celé tělo nebo spíše jen spodní partie? Vyplatí se vám, nebo jsou jen pro vyšší vrstvy?

 

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Poznejte svůj somatotyp a cvičte efektivněji
Poznejte svůj somatotyp a cvičte efektivněji

Pokud budete znát svůj somatotyp, tedy tělesnou stavbu, zvýšíte efektivitu cvičení, ale také se naučíte správně stravovat. Upravíte si svůj jídelníček na míru organismu a potíže se zažíváním budou ty tam. Naučíte-li se poznat všechna úskalí a zákoutí svého tělesného typu, můžete rovněž efektivněji hubnout. Jaké jsou tedy základní somatotypy? Možná vám jejich rozčlenění pomůže poznat svou vlastní fyzickou stránku a své možnosti.

Základní strečinkové cviky
Základní strečinkové cviky

Protahování těla neboli strečink již patří neodmyslitelně ke každému cvičení a sportu, takto se můžete protahovat také před náročným výkonem nebo po práci, při které dostaly vaše svaly a klouby zabrat. Chcete znát pro začátek základní strečinkové cviky, které zvládne naprosto každý?

5 jednoduchých cviků na bolavá záda
5 jednoduchých cviků na bolavá záda

Ten, kdo udržuje v dobré kondici své zádové partie, napomáhá lepšímu zdravotnímu stavu také u dalších oblastí těla, které mohou být problematické a souvisí s páteří a pohybovým aparátem. Cvičení zad je výborná prevence proti bolestem hlavy, ramenních a kyčelních kloubů a samozřejmě také samotných zad a páteřního aparátu. Shrňme si 5 základních cviků na procvičení zad, které zvládne každý a nejsou k nim třeba náročné a nákladné pomůcky.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.