Většina kuřat v britských obchodech obsahuje nebezpečné bakterie

28.11.2014 Londýn 27. listopadu (ČTK) - Téměř tři čtvrtiny čerstvých kuřat prodávaných v britských obchodech obsahují stopy bakterií rodu Campylobacter, které mohou způsobit smrtelnou otravu.

Bakterie způsobují nejčastější nákazu jídlem

Informoval o tom dnes britský úřad pro bezpečnost potravin FSA. Dodal, že velcí prodejci potravin tomuto problému nevěnují dostatečnou pozornost. 
Bakterie rodu Campylobacter představují nejběžnější formu otravy jídlem v Británii, která podle odhadů postihuje 280.000 Britů ročně. FSA nicméně podle agentury Reuters upozorňuje, že v případě dostatečné tepelné úpravy kuřete a řádného dodržování pokynů k jeho přípravě jsou zdravotní rizika minimální. 

Výskyt ve více než 70% kuřat

Průzkum FSA zjistil, že stopy bakterií rodu Campylobacter obsahuje více než 70 procent prodávaných kuřat. U 18 procent dosahovalo množství těchto bakterií nejvyššího stupně kontaminace. 
"Výsledky ukazují, že potravinářský průmysl, zejména maloobchodní prodejci, musí více pracovat na snížení množství bakterií rodu Campylobacter v čerstvých kuřatech," uvedl FSA. "Ukazuje to, že nás čeká ještě dlouhá cesta, než budou spotřebitelé před těmito bakteriemi v bezpečí," dodal. 

 Lékař: Pro úspěšný přenos embrya je nutné zvolit správný čas
Lékař: Pro úspěšný přenos embrya je nutné zvolit správný čas

Praha 15. června (ČTK) - Pro úspěšný přenos embrya při umělém oplodnění je zásadní, aby se do dělohy dostalo ve správný čas. Stoupne tím naděje pro neplodné páry na potomka. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl primář klinického centra Iscare Jaroslav Hulvert. V klinických studiích se ověřuje metoda vyvinutá španělskými vědci, která umožní správný čas určit. Vychází z toho, že většina žen má v cyklu několikadenní období, kdy děložní sliznice vysílá chemické signály k úspěšnému přenosu embrya.

Olomoučtí vědci získali patent na látky s protinádorovým účinkem
Olomoučtí vědci získali patent na látky s protinádorovým účinkem

Olomouc 29. května (ČTK) - Olomoučtí vědci získali evropský patent na nové látky s protinádorovým účinkem. Jde o komplexní sloučeniny na bázi platiny, které jsou účinnější než dnes používaná chemoterapeutika, a mají i menší negativní vedlejší účinky.

Přes 2,2 mil. úmrtí ročně způsobují na světě nemoci z potravin
Přes 2,2 mil. úmrtí ročně způsobují na světě nemoci z potravin

Praha 7. dubna (ČTK) - Přes 2,2 milionu úmrtí ročně způsobují na celém světě nemoci přenášené potravinami. Za více než 200 nemocí, akutních i chronických, od průjmů až k rakovině, jsou zodpovědné potraviny zasažené škodlivými viry, bakteriemi, parazity či chemickými látkami.

 Farmakolog: Pokud se povolí léčba konopím u dětí, tak výjimečně
Farmakolog: Pokud se povolí léčba konopím u dětí, tak výjimečně

Praha 5. dubna (ČTK) - Léčebné konopí by se nemělo uvolňovat k plošnému podávání u dětí. Pokud se jím budou léčit, tak jen zcela výjimečně, řekl ČTK profesor Jan Švihovec z Farmakologického ústavu 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.