V alkoholu se skrývá velké množství tuků

10.08.2015 Hlídáte si příjem kalorií a chcete docílit vysněné postavy? Pak si musíte dávat pozor i na to, co pijete. I sebelepší dietní opatření bude mít své mezery, pokud budete pít sladké limonády, nebo si pravidelně dopřávat alkohol. Ano, alkohol je skrytou hrozbou pro všechny, kdo se snaží zhubnout. Jak je to možné?

Nevíte, proč se vám nedaří zhubnout?

 

Dáte si večer rádi dvě nebo tři piva? Pak se nedivte, že vaše váha záhadným způsobem nejde dolů. Je to totiž podobné, jako byste si po večeři dali ještě večeři druhou. Ptáte se, proč ale alkoholici nejsou většinou obézní? Odpověď je jednoduchá, tito lidé mnohdy zanedbávají stravování a kromě pití ani moc nejedí, takže jejich příjem kalorií není o moc vyšší, než kdyby se normálně najedli. Ovšem chybí jim cenné živiny.  

 

Alkohol podporuje ukládání tuků

 

Základem alkoholu je cukr. Jeho konzumace podporuje ukládání tuků na místech jako je břicho, nebo prostor mezi orgány, ačkoliv vlastně sám o sobě žádný tuk neobsahuje. Pokud alkoholem navíc zapíjíte jídlo, zaděláváte si na problém. Něco jiného je samozřejmě dát si zdravou večeři v podobě ryby, a zapít ji sklenkou bílého vína, a něco jiného je guláš zapitý pivem. Konzumace alkoholu v kombinaci s nepříliš zdravým stravováním zvyšuje riziko vzniku infarktu nebo cukrovky.

 

Pozor na skryté kalorie

 

1 gram alkoholu v sobě skrývá přibližně tolik energie, jako 1 gram tuku. Z piva je nejkaloričtější to tmavé, z vína červené nebo portské. A pozor, i nealkoholické verze alkoholických nápojů jsou na tom podobně. Obzvláště to platí u nealkoholického piva.  

 

Nemusíte úplně abstinovat, když hubnete

 

Ani při hubnutí se nemusíte alkoholu zcela vyhýbat. Jen si hlídejte kdy, kolik a co pijete. Tabu by pro vás měl být tvrdý alkohol, míchané alkoholické nápoje nebo smetanové likéry. I když má víno ve stejném objemu více kilojoulů, než pivo, nemusí to být nevýhoda, protože vína většinou vypijeme méně, než piva, a navíc ho můžeme prokládat vodou. Pivo je výborným iontovým nápojem, obzvláště v horku po námaze. Pozor ale, snadno navozuje chuť „něco malého zakousnout", a chuťovky k pivu nebývají zrovna nízkokalorické. Proto platí, všeho s mírou. Sklenka vína k jídlu nebo jedno malé pivo vaši snahu o hubnutí nijak zásadně nezhatí.  

 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.