Údržba kůže po letních dnech

28.06.2015 Léto nám pomalu končí a je ten správný čas na to, abychom vhodně ošetřili naši pleť, která dlouhým pobytem na slunci dostala velmi zabrat. Kůži určitě neprospělo sluníčko, slaná či chlórovaná voda nebo klimatizace, kterou jsme měli celé léto puštěnou, abychom zvládli pobyt v horkých kancelářích. Všechny tyto faktory natolik vysušily pokožku a porušily její ochrannou vrstvu, že nás mnohdy začíná svědit a loupe se.

S hydratací pokožky není radno čekat

Pokud je to i váš případ, pak dlouho nečekejte a hydratujte ji. Použijte ke zvláčnění a hydrataci tělová mléka, vhodně zvolené sprchové gely, které mají vysoký obsah výživných olejíčků.

Spolehněte se na peeling

Často nám po parných letních dnech pomůže peeling, který nás zbaví zrohovatělé rohoviny, která se na pokožce vytvořila, aby nás chránila před škodlivých UV zářením. Pokud tedy máte na některých částech těla zrohovatělou a loupající se pokožku, pak na ni aplikujte peeling, který ji jak sjednotí, tak vyhladí. Pleť se stává hebčí a lépe vstřebává tělová mléka, která ji snáze hydratují.

Co bývá součástí peelingových krémů

Často se užívají krémy, které mají jako aditivum mořský písek, namleté mandlové pecky či pemzu. Pokud máte citlivou pleť, pak peeling provádějte jenom jednou za týden. Počítejte ovšem se zesvětlením opálené pokožky na místě, kde budete peeling nanášet. Proto je dobré nanášet peeling plošně, nebo na místech, která lehce zakryjeme.

Aplikujte si pleťovou masku

Pokud nechodíte měsíčně na ošetření pleti na kosmetiku, pak si aplikujte na pleť i pleťovou masku, která se dává až dvakrát za týden před tím, než ulehnete do postele. Masku si můžete jednak koupit v lékárně či drogérii, nebo si ji samy vyrobit z domácích surovin, jakými jsou jogurt se smetanou a okurkou zakápnutý citronem. Vaše pleť pak bude hydratovaná, rozjasněná a bude vypadat mladistvě.

K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy
K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy

Toužíte po krásném a zdravě vypadajícím opálení? Pak byste kromě rozumného pobytu na sluníčku a používání ochranných přípravků s vhodným faktorem měli dbát i na správnou stravu.

Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků
Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků

Odstranění chloupků z jakékoliv části ženského i mužského těla může znamenat velkou bolest a často také kožní problémy a reakce. Co myslíte, existují i zcela bezbolestné metody? Tedy kromě holení, které porost jen zahustí? Vězte, že ano. Jednou z nich je fotoepilace, která se při komplexní aplikaci nazývá také fotoomlazení. Tato metoda je zcela neinvazivní a její spektrum použití je mnohem širší. Kromě odstranění vlasů a chloupků, dokáže také vyhladit pokožku, odstranit pigmentové skvrny nebo léčit akné.

Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.
Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.

Odstávající uši jsou poruchou zakřivení chrupavky ušního boltce a nejedná se rozhodně o nějakou chorobu či fyziologický problém. Ten je spíše psychický a estetický, jedinci s odstávajícíma ušima hledají pomoc jednoduše proto, že se chtějí trochu víc líbit. Zvláště pak u žen mohou být „klapaté“ uši velkým psychickým úskalím a ne vždy pomůže šikovné maskování účesem. V takovém případě mají možnost využít pomoci kvalitního plastického chirurga, který vše napraví. Dnes už se nejedná o nikterak náročný zákrok.

Botulotoxin: jed, po kterém ženy i muži touží
Botulotoxin: jed, po kterém ženy i muži touží

Jak je možné, že muži i ženy touží po klobásovém jedu botulotoxinu, který je nejjedovatější na světě a 5 kg této látky by stačilo na vyhubení celé lidské populace? Odpověď není zas tak těžká: přináší určité možnosti v estetických úpravách, může nás na chvíli učinit krásnějšími a mladšími, ale za jakou cenu?

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.