Těšíte se na příchod miminka – tak pozor na změny!

10.07.2015 Miminko je velká radost, která vám do života vstoupí, ale společně s tím přichází i pocit zodpovědnosti a vy sami jste odsunuti až na druhé místo. Miminko a jeho požadavky a nároky jsou zkrátka číslem jedna.

Pořád jste uklízeli?

 

Pokud vám vadilo každé snítko a musela jste ho uklidit, pak si buďte jistá, že po narození miminka rezignujete na řadu věcí. Když miminko jde a v ruce drží sušenku, tak podle drobků na zemi poznáte, kudy všude prošlo. Když si mimčo hraje, opět vidíte, s čím si hraje, protože jeho hračky jsou všude - v kuchyni, v koupelně, dokonce i na oné místnosti. A papírky od snědených cukrlátek se budou chtě nechtě povalovat na pohovce, na stole i pod ním. Budete sice chtít stále mít doma hezky, ale nakonec usoudíte, že nemá cenu chodit za dítětem jako jeho stín, ale že uklidíte raději všechno až večer, až jde psát.

 

Móda pro děti – vděčný námět k hovoru

Jdete do obchodu, že si koupíte nějaký hezký svetřík, ale nakonec to skončí tak, že svému drobečkovi vyberete další kalhoty či sukýnku a máte z toho větší radost, než ze svého oblečení. Dětská móda je to, o čem s ostatními maminkami diskutujete. A vy víte, že všechno, co mu koupíte, na něm bude vypadat přímo úchvatně. A pak máte z takových nákupů obrovskou radost.

 

A to dokonce možná i víc než ta dospělácká. Vám totiž ne vše sluší, ne vše vám padne, a už vůbec nemusíte sehnat svoji velikost. Jenže dětem sekne úplně všechno! Cokoli na svého caparta koupíte, bude vypadat úchvatně. A to je pak radost utrácet.

 

Jste expert na dětské hrdiny

 

Znáte všechny postavičky ze všech filmů seriálů a pohádek, které kdy oko vašeho dítěte zahlédlo. Víte, jak se jmenují, co nosí na sobě, jaké mají povahové vlastnosti, kdo je jejich nepřítel, kdo naopak spojenec. Jste expert na dětskou kinematografii! Ale o tom, jaké dospělácké filmy promítají právě v kině, nemáte samozřejmě ani šajn.

 

Nesnesete dětské utrpení

 

Vždycky vás samozřejmě dojímalo, když nějaké dítě trpělo. Vždy vám bylo smutno, když jste viděly fotky hladovějících černoušků, či si přečetly o nějakém týraném dítku. Ale teď, když máte vlastní, to vážně nesnesete. Jakmile něco takového vidíte či čtete, je vám úzko, slzy se vám derou do očí a máte nutkavou potřebu jít obejmout svého potomka a ujistit se, že je v pořádku.

 

Víc přemýšlíte

 

A to o všem. O složení potravin, které jíte, o filmech, které sledujete, výrazech, které používáte, lidech, s nimiž se stýkáte. Najednou totiž opravdu chcete to nejlepší, ne pro sebe, ale pro své dítě.

 

Pořád se bojíte

 

Strach se stal vaším věrným společníkem. Jakmile jste poprvé v ruce držely své dítě, začaly jste se bát. A budete se bát až do smrti. Aby bylo zdravé, aby mu nikdo neublížil, aby ho nepotkala nějaká nehoda, abyste ho dobře vychovaly.

 

Plánujete jako divé

 

Možná jste předtím neměly problém nechávat věcem volný průběh, s dítětem se to ale změní. Najednou plánujete vše od výběru restaurace, kam se půjdete najíst, až po dovolenou. Odvážný last minute s odjezdem za pár hodin už se vás netýká. Vy už potřebujete mít jistotu, že hotel bude vážně čistý, že tam budou vařit i pro malé strávníky, že do moře bude pozvolný vstup a večer animační programy.

 

 

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.