Tanec u tyče nejen ve vykřičených klubech

10.07.2015 Tanec u tyče je někdy nazýván také Pole Dance a jedná se nejen o zpestření kulisy vykřičených domů, ale také o zábavné a především velice přínosné cvičení.

 

Při pole dance budete posilovat komplexně a všechny svalové partie budou aktivovány. Samozřejmě při dodržení správných postupů při cvičení a také některých bezpečnostních pravidel. Tance u tyče vyžaduje dosti síly a energie, ale především ženy velice baví pro svou variabilitu. O tom, že v podání krásné ženy s vypracovaným tělem se jedná o vrcholný estetický zážitek, nemusíme ani hovořit.

 

Zapojení všech svalů

 

Při provádění jednotlivých sestav, které se mohou blížit gymnastice až akrobacii, dostane vždy zabrat břišní svalstvo, zapojíte dolní i horní zádové svaly, prsní partie, stehna a lýtka a zajisté také ruce. Cvičení spočívá ve střídání stabilních a přechodových fází, které vyžadují velmi pevný stisk a dobré držení rukama i nohama.

 

Cviky na tyči:

 

 

  • Visy- základní pozice

  • Rotace- přechody

  • Přemety

  • Šplhání

  • Obraty

 

Z historie Pole Dance

 

Pole dance vychází z původních a tradičních čínských gymnastických a cirkusových disciplín, mezi které patří právě akrobatický šplh na tyči. Určité prvky souvisí také s indickým tancem mallakhambha. Tanec u tyče je známý také v klubech pro pány, jako sport a způsob cvičení se pak prosazuje výrazně od roku 2000.

Dnes je tento zábavný, ale poměrně namáhavý způsob tance velice oblíbený po celé planetě, pořádají se již regulérní soutěže těch nejlepších v různých kategoriích. Milovníci tohoto fitness dokonce usilují o zavedení pole dance jako jednu z disciplín na Olympijských hrách.  

 

Životní styl zvaný pole dance

 

Tanec u tyče se pro vás může stát životním stylem, který bude zárukou zdraví a silných paží, o tom jak je sexy vás přesvědčí obdivné pohledy mužů i žen. K realizaci tohoto tance potřebujete samozřejmě kvalitní a stabilní tyč, jinak není vybavení nijak náročné, mnohdy postačí jen přiléhavý trikot. Některé cviky doslova vyžadují styk holé kůže s tyčí, v podstatě tedy můžete cvičit i nazí.

 

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.