Strategie pro dobré partnerství

02.07.2015 Často se přeceňují věci, které ani tak podstatné nejsou. Jsou to peníze, majetek, drahá auta a luxusní dovolené. Ale to jsou jenom neživé věci, které nás šťastnými udělají jenom na pár okamžiků. Věnujme se tomu, co má cenu a co je z dlouhodobého hlediska přínosné a může nás učinit šťastnými.

Je dobré si udělat čas na partnera

 

Je dobré si udělat čas sami na sebe, kdy nebudete rušeni dětmi, kamarády či spolupracovníky a kdy si budete moci v klidu spolu povyprávět. Není od věci si občas vyjít na hezkou romantickou večeři, na které proberete věci, které už dlouho nosíte ve svém nitru a které byste jinak možná neřekli. Romantické osvětlení, sváteční stůl a výborné jídlo a pití dokáže rozvázat jazyk.

 

Útočíte preventivně

 

To se bohužel stává hodně často. Útočíte raději dopředu, abyste sami tou obětí. Začne to například velmi nevinně. Nekoupil čerstvé rohlíky. A vy mu začnete jmenovat, co všechno ještě nestihl a nezvládl tak, že se musí cítit jako úplná nula. A pak se může stát, že na vaši kritiku reaguje ještě agresivněji, než jak jste začala reagovat vy. Takový rozhovor nebo spíše hádka nikam nevede a nebudete se cítit líp, když na partnera vylijete vztek, který se ve vás za celý den nashromáždi. 

 

Zkuste nejprve trochu zapřemýšlet

 

Co je tedy dobré si uvědomit? Než se rozhodnete kolem sebe kopat, tak se na chvíli zastavte a zapřemýšlejte. Opravdu vám to stojí za to, abyste byla nepříjemná a na partnera zaútočila. Nebude lepší, když celý spor obrátíte v žert? Není lepší se usmát se a říct mu, že taky nemáte svůj den a že jste na tom stejně? Stačí jenom gesto nebo náznak a partner pochopí, že má doma skvělou a chápavou ženu, na kterou se může každý den těšit.

 

Výmluvy mužů
Výmluvy mužů

Možná se vám už někdy stalo, že vás muž odmítl, nechtěl se s vámi milovat. A ono se to ještě stupňuje. Čím to může být?

Návyky, které mohou zničit váš vztah
Návyky, které mohou zničit váš vztah

Žádný vztah není procházka růžovým sadem a na řadu z nás číhá nebezpečí tam, kde ho nečekáme.

Velký věkový rozdíl mezi partnery
Velký věkový rozdíl mezi partnery

V dnešní době již není tabu, když si šedesátiletý muž vezme za ženu dvacetiletou mladici. Společnost tedy pořád spíše toleruje tento pohled, než aby si mladý muž narazil dámu v letech. I když se nejprve zdá být všechno v pořádku a zdá se, že žádný problém nebude, po letech vztahu tomu může být úplně naopak.

Maličkosti, na kterých se staví spokojený vztah
Maličkosti, na kterých se staví spokojený vztah

Nevíte, co dělat, abyste si uchovali fungující a prosperující vztah. A přitom k tomu stačí pouze maličkosti. Tedy zdánlivé maličkosti, protože pro řadu z nás jsou to sice jenom gesta či prosté věty, ale pro mnoho z nás jsou to nepředstavitelné překážky, které zkrátka nedokážeme vypustit z úst nebo je učinit.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.