Schopnost odolat strachu

13.09.2015 Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Zbavte se všeho, co vás tíží

 

Je potřeba se zbavit všeho, co nás tíží a z čeho máme strach. Pokud chcete žít šťastní a veselí, nemůžete být negativističtí a vyslovovat všechno s předponou ne-. Neříkejte tedy: Nechci být nemocná - ale: Chci být zdravá. Nemluv se mnou tímto způsobem, ale: Mluv se mnou jako s dámou. Nechci se s ním už nikdy potkat. - ale: Chci ho potkat co nejdříve.

 

Přitáhněte k sobě vše pozitivní

 

Pokud se naučíme myslet v pozitivním duchu, tak vše funguje lépe a snadněji, samozřejměji, zkrátka to svým pozitivním přístupem přitáhneme. Myšlenky jsou silnější, než si myslíme. Pracují stále v našich představách, snech, když usínáme. A tak si tvoříme svůj svět, podle toho, které z nich si k sobě necháme přistoupit blíže. 

 

Jsme strůjci svých životů

 

Co zasejeme, to taky sklidíme. A my můžeme být šťastni, protože každý den je hezký a my se můžeme radovat z maličkostí, které jsme viděli, slyšeli, zažili, které se nám podařily. Stačí, když jedeme autem a na cestě před námi se objeví krásný motýl. Není to nic a je to všechno. Jde o sílu myšlenky. Život se skládá z maličkostí, ne z velkých věcí, to je důležité si uvědomit. Není proto důležité dostat se na nejvyšší společenský post, ani vydělat co nejvíce peněz, ale dělat to, co nás učiní šťastnými. Být s lidmi, kteří nás dokáží vytáhnout z našich momentálních strachů a úzkostí. A za to vše si můžete vy sami a nikdo jiný.

 

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Návyky, které mohou zničit váš vztah
Návyky, které mohou zničit váš vztah

Žádný vztah není procházka růžovým sadem a na řadu z nás číhá nebezpečí tam, kde ho nečekáme.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.