Přemíra tlaku aneb velmi ambiciózní rodič

06.12.2014 Možná to ze svého okolí důvěrně znáte. Rodiče, kteří své děti ženou dál a výš a nepřemýšlejí nad tím, co chce samo dítě, nebo jestli vůbec má na to, aby ambice svých rodičů mohlo splnit. Ani je nenapadne vzít své děti na hřiště, aby si pohrálo se svými vrstevníky a zažilo obyčejné hraní a legraci, kterou zvlášť malé děti ke svému dobrému duševnímu vývoji potřebují.

Strašák malých dětí

Místo toho své děti straší slovy: Když nebudeš denně trénovat, tak tě nikam nevezmou, budeš muset do konce života ostatním lidem posluhovat a nebudeš si sám sebe vážit, skončíš někde pod mostem a budeš brát drogy, odvrátí se od sebe zbytek rodiny a budeš do konce života sám. To že má motivovat malé dítě, aby denně půl hodiny hrálo na flétničku?

Co to s ním udělá?

Naopak. To, co si z toho dítě vezme, je to, že jej maminka nemá ráda a on je slabý a nestačí na to, aby si zasloužil její lásku a úctu. Dítě je samo o sobě snaživé a soutěživé a snaží se dávat co nejlepší výkon, když ho za to paní učitelka nebo rodiče ohodnotí a ocení, tak mu pomohou vytvořit si kladný obrázek sám o sobě a vzroste jim sebevědomí. Je proto nezbytné, aby měl doma příznivé podmínky nastavené na to, že ho rodiče mají rádi a pomohou mu zdolávat případné potíže. Forma pomoci musí dítěte dát pocit, že je dost šikovné a samostatné, aby se zvládlo zařadit do kolektivu, a zvládnou penzum nové látky a dovedností.

Musíš nosit samé jedničky

Nejen někteří rodiče, ale také okolí nutí malé dítě, aby podávalo ve škole co nejlepší výkony. To je kritérium, kterým dítě dostává zpětnou vazbu o všem svém školním snažení. Ať už jsou to známky ve škole, nebo žebříčky popularity či jiné soutěže, všechno je postaveno na tom, aby se dítě snažilo ze sebe vydat co nejvíce.

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

B-Komplex forte a hroznový cukr

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.