Prázdniny a děti

19.12.2014 Hrozíte se toho, že jsou prázdniny a nemáte kam dát své děti? Babičky a dědečky už jste vyčerpali, svou dovolenou taky a prázdniny zdaleka nekončí. Co potom, kam své potomky umístit?

Všechny možnosti vyčerpány?

Jste pracujícími rodiči, a i když máte babičku a dědečka, která vaše děti milují, je na ně měsíc starání se o vaše potomky tak akorát. Dobře, pak nastupuje vaše dovolená. Ale prázdniny se nechýlí ke konci a vy nechcete děti nechávat samotné doma, co potom, jak si pomoci a nenajímat si drahou au-pair?

Příměstské tábory a jejich výhody

Šancí a řešením mohou být příměstské tábory, kde můžete své miláčky nechat klidně celý den a odpoledne po práci si pro ně přijít. Jsou levné a děti nejsou daleko, takže si pro ně můžete každý den hezky přijet. Děti budou nabité dojmy a budete si vzácní, a zároveň se na sebe budete těšit. Může to být tematicky založený tábor, kde děti prohloubí své znalosti a zkušenosti ze Skauta nebo z angličtiny, a tak vlastně zapojíte i jejich šedou kůru mozkovou, protože měsíc před koncem prázdnin se takové malé opakování z angličtiny víc než hodí, že?

Kamarádka je učitelka – a má prázdniny

Další možností mohou být kamarádky, které mají své děti doma a mají to štěstí, že jsou třeba učitelkami. Tak se s nimi můžete dohodnout a za malou úplatu nebo za nákup jim můžete své děti svěřit. Pak budete mít jistotu, že jsou děti v klidu a bezpečí a hrají si se svými kamarády, takže není problém si pro dítě odpoledne po práci přijít a posedět si s kamarádkou na kafíčku.

Snažte se i z prázdnin, které vám připadají dlouhé a dětem krátké, vytěžit co nejvíce a vidět v nich jen to dobré a pozitivní. Vždyť děti vám brzy odrostou a vám zbydou jen krásné vzpomínky.

10 důvodů proč do Benátek
10 důvodů proč do Benátek

Ano, Benátky jsou romantické - to jsme si již všimli. Skutečně patří mezi jedno z nejlepších míst na romantickou dovolenou, ale je to město, které se také rýmuje s přátelstvím. Benátky jsou vyhledávanou destinací a jsou unikátní kulturou, architekturou i historií. Lákají tak tisíce návštěvníků z celého světa. Potřebujete i vy důvod, proč toto úchvatné město festivalů navštívit?

Aktivní muži
Aktivní muži

Muži byli vnímání jako hlavy rodiny v tom smyslu, že ji obstarávali po materiální a finanční stránce. Ale dnes v jedenadvacátém století se role mužů a žen začínají pomalu, ale jistě měnit, protože dnešní otci stále více začínají zasahovat do výchovy v rodině a snaží se aktivně se podílet na výchově svých ratolestí. A to dobře jak pro děti, tak pro otce i pro maminky.

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor
Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor

Dětem začnou za měsíc letní prázdniny, což je pro děti samotné velmi žádoucí a vítané, ale pro samotné rodiče je to problém. Kam s dítětem na tak dlouhou dobu, nechat je samotné bez dozoru, nebo jej dát na letní tábor? Kde to je pro dítě bezpečnější? Jeden z nejvíce závažných problémů, se kterým se dítě může v době letních prázdnin setkat je beze sporu sexuální obtěžování.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.