Pomůže džusová dieta?

27.10.2015 Dieta za pomoci džusů- hloupost, nebo něco, co funguje? Pročištění organismu pomocí ovocných a zeleninových šťáv je dnes velmi populární.

 

Pokud dodržíte jednodenní až třídenní program, můžete očistit organismus a cítit se rázem lépe. Existuje dokonce šestitýdenní program pro lidi s pevnou vůlí své tělo detoxikovat, s názvem Breussova kůra. K půstu jsou dobré čerstvě vymačkané šťávy, nejlépe v bio kvalitě.

 

Proč je důležitá očista organismu zevnitř

 

Tím, že tělo nepřijímá během detoxikace pevnou potravu, dochází k jeho pročišťování. Důležité je zejména to, že člověk nejí bílkoviny v tradiční podobě. Během času se v těle usazují toxické látky, hromadí se odumřelé tkáně a buňky. Pokud přičteme nezdravý způsob života, je jasné, že zanášíme naše tělo odpadem. Škodlivé látky ztěžují správné fungování organismu a zpomalují regeneraci.  

 

Jak dieta pomocí ovocných a zeleninových šťáv funguje

 

Džusový „půst" nám pomůže zbavit se toxických látek a rozpadajících se buněk. Urychlí novou tvorbu buněk a regeneraci těla, zvýší se samočistící funkce orgánů, které jsou určeny k vylučování. Zejména ledviny a střeva jsou během života zatěžovány neustálou činností a vylučováním odpadních látek z těla. Ty se také mohou v těle hromadit a činnost orgánů ztěžovat. Dokonalé vyprázdnění střeva je během tohoto půstu velmi důležité a škodlivin se tělo zbavuje i pocením, takže zvýšené pocení během této očistné kůry je normální. Kromě trávení a vylučování je podpořena činnost endokrinního a hormonálního systému.  

 

Díky džusovému půstu pocítíte příval nové energie

 

Džusová dieta může být chvílemi trochu náročná, protože občas prostě hlad pocítíte. Na druhou stranu, pokud člověk vytrvá, čeká jej odměna. Zlepší se nejen fyzický stav, ale i stav psychický, pocítíte příliv energie, zlepší se mozková aktivita, sexuální aktivita, budete pociťovat menší potřebu spánku.

Omlazení organismu a zlepšení činnosti orgánů přispívá i lepšímu zvládání některých chronických onemocnění. Pokud vás trápí astma, alergie, migrény, kardiovaskulární onemocnění, obezita a další, můžete je díky zdravému půstu výrazně potlačit a zmírnit jejich příznaky.  

 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.