Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.

27.06.2015 Odstávající uši jsou poruchou zakřivení chrupavky ušního boltce a nejedná se rozhodně o nějakou chorobu či fyziologický problém. Ten je spíše psychický a estetický, jedinci s odstávajícíma ušima hledají pomoc jednoduše proto, že se chtějí trochu víc líbit. Zvláště pak u žen mohou být „klapaté“ uši velkým psychickým úskalím a ne vždy pomůže šikovné maskování účesem. V takovém případě mají možnost využít pomoci kvalitního plastického chirurga, který vše napraví. Dnes už se nejedná o nikterak náročný zákrok.

Kdy přistoupit k operaci uší

Operaci uší mohou obecně podstoupit všichni dospělí, děti pak zpravidla od nástupu do první třídy. Nejprve si domluvíte samozřejmě schůzku s lékařem a dohodnete si některé předoperační náležitosti, především byste neměli 14 dní před operací prodělat žádné infekční onemocnění. Nemělo by chybět ani předoperační vyšetření, o které se postará i běžný obvodní lékař nebo internista.  

Zásady v den operace:

  • Nejíst, nepít a nekouřit cca 6 hodin před operací

  • Umýt si důkladně hlavu

  • Dostavte se na kliniku pokud možno v čas

  • Vezměte s sebou předoperační výsledky

  • V případě celkové anestezie si přibalte hygienické pomůcky

Samotná operace

Plastický chirurg využívá tvarovatelnosti chrupavky, kterou upraví do požadované polohy, po té ji stabilizuje za pomoci vnitřních stehů. Šití probíhá na zadní straně ušního boltce, takže se nemusíte obávat, že jizvička bude vidět. Navíc při dnešní šikovnosti lékařů není téměř viditelná ani ze zadu. Na závěr se aplikují obvazy a obklady na hlavu.

Druhý den po operaci vám bude vyměněn běžný obvaz za pružný, který si ponecháte asi 14 dní, pak jsou odstraněny stehy. Po jejich vyjmutí je možné používat speciální elastickou čelenku, hodící se i na spaní. Ještě dalších několik týdnů chraňte více své uši především proti chladu, budou poněkud citlivější.

Současné operace ušních boltců jsou skoro banalitou a výsledky vás jistě překvapí, vaše sebevědomí se zase dostane do těch správných relací. Zde se rozhodně není čeho bát a nejedná se o zákrok, který by jakkoliv poškozoval zdraví.

K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy
K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy

Toužíte po krásném a zdravě vypadajícím opálení? Pak byste kromě rozumného pobytu na sluníčku a používání ochranných přípravků s vhodným faktorem měli dbát i na správnou stravu.

Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků
Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků

Odstranění chloupků z jakékoliv části ženského i mužského těla může znamenat velkou bolest a často také kožní problémy a reakce. Co myslíte, existují i zcela bezbolestné metody? Tedy kromě holení, které porost jen zahustí? Vězte, že ano. Jednou z nich je fotoepilace, která se při komplexní aplikaci nazývá také fotoomlazení. Tato metoda je zcela neinvazivní a její spektrum použití je mnohem širší. Kromě odstranění vlasů a chloupků, dokáže také vyhladit pokožku, odstranit pigmentové skvrny nebo léčit akné.

Údržba kůže po letních dnech
Údržba kůže po letních dnech

Léto nám pomalu končí a je ten správný čas na to, abychom vhodně ošetřili naši pleť, která dlouhým pobytem na slunci dostala velmi zabrat. Kůži určitě neprospělo sluníčko, slaná či chlórovaná voda nebo klimatizace, kterou jsme měli celé léto puštěnou, abychom zvládli pobyt v horkých kancelářích. Všechny tyto faktory natolik vysušily pokožku a porušily její ochrannou vrstvu, že nás mnohdy začíná svědit a loupe se.

Botulotoxin: jed, po kterém ženy i muži touží
Botulotoxin: jed, po kterém ženy i muži touží

Jak je možné, že muži i ženy touží po klobásovém jedu botulotoxinu, který je nejjedovatější na světě a 5 kg této látky by stačilo na vyhubení celé lidské populace? Odpověď není zas tak těžká: přináší určité možnosti v estetických úpravách, může nás na chvíli učinit krásnějšími a mladšími, ale za jakou cenu?

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.