Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

09.12.2015 Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Jak vznikají lupy?

 

Nepříjemné lupy mohou vznikat na základě nejrůznějších příčin. Tou první je například používání nevhodných šamponů a vlasových přípravků, může se jednat rovněž o špatný životní styl a nedostatek některých látek, především životně důležitých vitamínů. Důvodem vzniku lupů můžou být ale také špatné hygienické návyky, tedy zejména nedostatečné nebo naopak nadměrné mytí vlasů.  

 

Jak se lupů účinně zbavit?

 

Existují různé přípravky, které dostanete v lékárnách i v drogerii, spolehnout se ale můžete také rady našich babiček. Jak se zbavit většiny lupů bez drastických zásahů a efektivně?

  • Použití specializovaných šamponů

  • Omezení stresových situací

  • Vyvážené stravování

  • Masáže hlavy

  • Použití výtažků z citronové kůry

  • Aplikace březových přípravků

  • Využití přípravků z lékárny, které jsou účinnější než šampony

 

Délka léčby

 

Léčba lupů by měla mít viditelný efekt již po několika dnech, maximální čas je kolem dvou týdnů. Pokud budou i po uplynutí této doby vaše potíže přetrvávat, zastavte se raději u lékaře dermatologa nebo jiného odborníka. Ten nalezne příčinu, ale i uspokojivé a šetrné řešení, které nepovede k poškození vlasového porostu, ani jiným komplikacím.  

 

Kolik bude stát léčba lupů?

 

Ať už využijete přípravky z lékárny či specializované vlasové přípravky, nebo zkušenou radu vaší babičky, léčba lupů nebude nikterak zvláště nákladnou záležitostí. Ceny šamponů se pohybují kolem 100 korun maximálně, o něco dražší pak jsou speciální přípravky. Většinou vám ale vydrží velice dlouho, kúru s nimi můžete provádět opakovaně.  

 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

8 potravin, které urychlí metabolismus a pomohou efektivně hubnout
8 potravin, které urychlí metabolismus a pomohou efektivně hubnout

Nedaří se vám efektivně zhubnout? Kromě zdravého pohybu vám mohou pomoci některé potraviny, které více než jiné urychlují metabolismus.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.