Látky v super ovoci, léčí všechny nemoci

14.07.2015 Slyšeli jste už o „super ovoci“? Patří do velké skupiny potravin, které se říká „superpotraviny“. Ty jsou výjimečně bohaté na živiny a přinášejí lidskému organismu velké množství pozitiv. Mluví se o nich poslední dobou stále více.

Super potraviny a super ovoce

 

superpotravinám patří například různé plody, řasy, panenské oleje, extrakty z plodů a kořenů, semena, ořechy nebo houby. Je zde také skupina superovoce, které je nabité vitamíny, minerály, stopovými prvky, enzymy, vlákninou a antioxidanty. V dnešní době civilizačních chorob, hektického způsobu života a zemědělské půdy chudé na přirozený obsah živin, jsou opravdu žádoucí. V poměrně malém množství dodají tělu hodně cenných látek pro jeho správné fungování, navíc v dobře vstřebatelné formě.

 

 

Superovoce můžeme sehnat ve formě čerstvých i sušených plodů, extraktů i šťáv. K nejoblíbenějšímu patří:

 • kustovnice čínská (goji)

 • acaiberry

 • maquiberry

 • baobab

 • maca

 • guarana

 • lacuma

 • mochyně peruánská (goldenberries)

 • camucamu

 • acerola

 • kakaové boby

 • yacon

 • graviola

 • borůvky

 • brusinky

 

 

Superovoce vás nabije energií a dodá tělu tolik potřebné živiny. Potravinové doplňky z tohoto ovoce jsou špičkové suplementy, které získaly popularitu po celém světě. Nemusíte si ale hned kupovat přípravky, nebo sušené ovoce, některé druhy těchto plodin si můžete vypěstovat sami nebo je koupit v čerstvém stavu.  

 

Ještě zdravější ovoce

Superovoce pomáhá chránit zdraví, posiluje imunitu a podporuje zdravé hubnutí. Díky jeho konzumaci se zlepší vaše kondice i nálada, můžete jím částečně kompenzovat hektický život plný škodlivých civilizačních návyků. Super ovoce a superpotraviny zkrátka již patří ke zdravému způsobu života v moderní době, kdy se péče o tělo stává životním stylem.  

 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.