Kroužky pro vaše děti

04.12.2014 Máte doma malé děti a přemýšlíte, kolik kroužků jim máte zapsat? Pak se řiďte několika pravidly, jeden z důležitých ukazatelů je také věk vašeho dítěte. Pokud se jedná o malé dítě, uvědomte si, že nejpřednější činností by měla být hra, ne převaha povinností, nebo činností, ke kterým neinklinuje.

Máte doma prvňáčka?

Pak si uvědomte, že z malého dítěte, které si do této doby hlavně hrálo, se stalo dítě, které musí celé dopoledne dávat pozor a potom ještě odpoledne dělat domácí úkoly, na které by mělo být připraveno. Potom zvolte raději jenom jeden nebo dva kroužky. A mělo by jít o aktivity, ke kterým již vaše dítě tíhne delší dobu. Chcete mít doma malého Mozarta, ale váš drobek se brání notám jako čert kříži a pláče, kdykoliv má jít na flétničku? Pak ho určitě nenuťte a zvolte místo toho výtvarný kroužek, který má rád a kde si může rozvinout své kreativní nadání a kde si také duševně odpočine.

Máte doma starší dítě?

Pokud máte doma starší dítě, pak je na nich, co zkusí a jak to skloubí se školou. Pokud více dětí bude dojíždět do sousedního města, aby každé pondělí navštěvovalo kroužek, pak bude zajisté i pro vás velmi výhodné, když se domluvíte s ostatními rodiči, kdy kdo bude děti vozit. Ušetříte si tak čas, peníze i starosti s tím, že si musíte každé pondělí myslet na to, že máte své dítě na tři hodiny zavézt do kroužku a v pět si jej zase vyzvednout. Dalším pravidlem je to, aby vaše dítě mělo čas i samo na sebe a na své kamarády, aby mělo volný čas, kdy může relaxovat a věnovat se samo sobě, protože i o tom je duševní hygiena. A pokud si naučí rozdělovat čas mezi zábavu, povinnosti, pak je to nejlepší, co pro něj můžete udělat.

10 důvodů proč do Benátek
10 důvodů proč do Benátek

Ano, Benátky jsou romantické - to jsme si již všimli. Skutečně patří mezi jedno z nejlepších míst na romantickou dovolenou, ale je to město, které se také rýmuje s přátelstvím. Benátky jsou vyhledávanou destinací a jsou unikátní kulturou, architekturou i historií. Lákají tak tisíce návštěvníků z celého světa. Potřebujete i vy důvod, proč toto úchvatné město festivalů navštívit?

Aktivní muži
Aktivní muži

Muži byli vnímání jako hlavy rodiny v tom smyslu, že ji obstarávali po materiální a finanční stránce. Ale dnes v jedenadvacátém století se role mužů a žen začínají pomalu, ale jistě měnit, protože dnešní otci stále více začínají zasahovat do výchovy v rodině a snaží se aktivně se podílet na výchově svých ratolestí. A to dobře jak pro děti, tak pro otce i pro maminky.

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor
Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor

Dětem začnou za měsíc letní prázdniny, což je pro děti samotné velmi žádoucí a vítané, ale pro samotné rodiče je to problém. Kam s dítětem na tak dlouhou dobu, nechat je samotné bez dozoru, nebo jej dát na letní tábor? Kde to je pro dítě bezpečnější? Jeden z nejvíce závažných problémů, se kterým se dítě může v době letních prázdnin setkat je beze sporu sexuální obtěžování.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.