Kolik stojí plastické operace?

25.06.2015 Plastická chirurgie dnes velmi výrazně pokročila a prošla vývojem, který umožnil nové technologie, nové techniky a především mnohem vyšší bezpečnost ze zdravotního hlediska. Některé zákroky jsou doslova rutinou, jiné byly natolik zdokonaleny, že výsledky jsou neuvěřitelné. Plastická operace již nemusí být zárukou vedlejších symptomů a může se jednat o zákrok na celý život. Je mnoho druhů plastických zákroků a každý něco stojí. Většinou se nejedná právě o malé částky, ale můžete je brát jako daň za zásah do vašeho těla a za krásu či omlazení.

Nejčastější plastiky:

 • Zvětšení a tvarování prsou

 • Operace břicha- abdominoplastika

 • Liposukce- odstranění tuků

 • Operace nosu

 • Operace obličeje- facelift

Plastiky, které vás tolik stát nebudou

Pokud bychom začali od těch nejnižších cenových relací, můžeme si zde zmínit například aplikaci botoxu, která stojí již od 3000 korun, samozřejmě dle množství. Provádí se ale opakovaně. Za výplně vrásek a modelace rtů zaplatíte asi 4000, zde zase záleží na materiálu, který je použit. Další operace, které bychom mohli považovat za ty levnější, jsou třeba operace očních víček nebo redukce odstátých ušních boltců.  

Za jakou plastiku zaplatíte nejvíce?

Nejdražší jsou obecně operace prsou, kdy sem patří nejen zvětšování a zmenšování, ale také modelace do požadovaných proporcí. Za tvarování dáte od 30 000 tisíc výše, vůbec nejnákladnější pak jsou kvalitní prsní implantáty, které musí splňovat mnoho přísných kritérií. Podle typu implantátu zaplatíte svému lékaři od 40 do 70 tisíc, někdy i více.

Vždy záleží pochopitelně na rozsahu celé operace, uváděné relace jsou průměrné a spíše orientační, nicméně obecně platí. Například u liposukcí se mohou ceny velice výrazně lišit.

Ceny za další zákroky:

 • Operace břicha- cca 28 000

 • Redukce svalů na pažích- cca 30 000

 • Redukce svalů stehen- cca 30 000

 • Liposukce- od 20 000 výše

 • Operace nosu a facelift- cca 30 000

 • Labioplastika- úprava ženských genitálií- cca 15 000

Ceny se liší také v závislosti na poskytovateli služeb, lékařském týmu a jeho vybavení. Jak ale vidíte, již se nejedná o tak horentní částky jako v minulosti, už jsou tyto operace přístupné také lidem, kteří se neřadí k oněm „horním deseti tisícům".

K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy
K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy

Toužíte po krásném a zdravě vypadajícím opálení? Pak byste kromě rozumného pobytu na sluníčku a používání ochranných přípravků s vhodným faktorem měli dbát i na správnou stravu.

Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků
Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků

Odstranění chloupků z jakékoliv části ženského i mužského těla může znamenat velkou bolest a často také kožní problémy a reakce. Co myslíte, existují i zcela bezbolestné metody? Tedy kromě holení, které porost jen zahustí? Vězte, že ano. Jednou z nich je fotoepilace, která se při komplexní aplikaci nazývá také fotoomlazení. Tato metoda je zcela neinvazivní a její spektrum použití je mnohem širší. Kromě odstranění vlasů a chloupků, dokáže také vyhladit pokožku, odstranit pigmentové skvrny nebo léčit akné.

Údržba kůže po letních dnech
Údržba kůže po letních dnech

Léto nám pomalu končí a je ten správný čas na to, abychom vhodně ošetřili naši pleť, která dlouhým pobytem na slunci dostala velmi zabrat. Kůži určitě neprospělo sluníčko, slaná či chlórovaná voda nebo klimatizace, kterou jsme měli celé léto puštěnou, abychom zvládli pobyt v horkých kancelářích. Všechny tyto faktory natolik vysušily pokožku a porušily její ochrannou vrstvu, že nás mnohdy začíná svědit a loupe se.

Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.
Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.

Odstávající uši jsou poruchou zakřivení chrupavky ušního boltce a nejedná se rozhodně o nějakou chorobu či fyziologický problém. Ten je spíše psychický a estetický, jedinci s odstávajícíma ušima hledají pomoc jednoduše proto, že se chtějí trochu víc líbit. Zvláště pak u žen mohou být „klapaté“ uši velkým psychickým úskalím a ne vždy pomůže šikovné maskování účesem. V takovém případě mají možnost využít pomoci kvalitního plastického chirurga, který vše napraví. Dnes už se nejedná o nikterak náročný zákrok.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.