Kdy jet s dětmi poprvé k moři?

26.01.2015 Máte rádi slunce a každým rokem jste za ním odjížděli k moři. Ale teď se situace změnila, máte malé dítě a velkou zodpovědnost o něj. Od kdy by mělo dítě jet poprvé k moři, aby si dovolenou užilo a rodiče taky? Co je lepší, let letadlem nebo cestování autem?

Čím máte mladší dítě, tím blíže se držte svého domova

Řiďte se zásadním pravidlem - čím máte dítě mladší, tím lépe bude, když budete blíže k domovu. I když máte rádi moře, nespěchejte na to, protože v prvních měsících života si dítě teprve zvyká na své okolí. Navíc je pro něj nezbytně nutný pravidelný režim - spánkový, stravovací a také pocit známého rodinného prostředí. Navíc v prvních měsících svého života dostává základní očkování, a potom by neměl chodit moc na slunce. Také se nedoporučuje žádná velká zátěž.

Jeďte na více dnů

Pokud se i přes to odhodláte jet s miminkem k moři, pak si uvědomte, že potřebuje velký počet dní na aklimatizaci, jedná se i o dvanáct dní. Pokud pojedete na méně dní, pak si neodpočine, jak je to mu u dospělého, ale spíše bude vystresované a unavené. Také cestování je pro něj velkou nepříjemností. Počítejte s tím, že část cesty propláče. Malé děti do tří let špatně snášejí teplotní výkyvy, a mohou rychle nachladnout zejména kvůli přechodům z klimatizovaných místností či aut do veder letních destinací. S miminky a batolaty byste neměli jít na přímé slunce. Dejte si pozor na to, že to opaluje i ve stínu, a roto děti natírejte krémem s co nejvyšším UV filtrem (alespoň 50) a na pláž nechoďte mezi jedenáctou a třetí hodinou. Je vhodnější jet k moři v září, ne červenci a srpnu, kdy je slunce ve vrcholu. A mějte na paměti pitný režim, protože zvlášť malé děti jsou náchylné k dehydrataci.

Masticha - přírodní žvýkačka
Masticha - přírodní žvýkačka

Pojeďte se mnou do Egejského moře navštívit ostrov Chios, patřící k Řecku a rozkládající se kousek od tureckých břehů, který je plný léčivé atmosféry. Roste tam významná rostlina - řečík lentišek. Je sice pravda, že ho můžeme potkat v celém východním Středomoří, avšak pouze na jihu ostrova Chios roste speciální odrůda, z níž se získává unikátní pryskyřice - masticha.

10 důvodů proč do Benátek
10 důvodů proč do Benátek

Ano, Benátky jsou romantické - to jsme si již všimli. Skutečně patří mezi jedno z nejlepších míst na romantickou dovolenou, ale je to město, které se také rýmuje s přátelstvím. Benátky jsou vyhledávanou destinací a jsou unikátní kulturou, architekturou i historií. Lákají tak tisíce návštěvníků z celého světa. Potřebujete i vy důvod, proč toto úchvatné město festivalů navštívit?

Co s volným časem na mateřské dovolené?
Co s volným časem na mateřské dovolené?

Máte dojem, že nevíte, co s volným časem. Dítě spokojeně spí v postýlce i tři hodiny v kuse a vy už máte dávno navařeno, poklizeno, ustláno a vyžehleno? Dívat se na stále omílané televizní seriály vás už dávno nebaví. Co tedy? Tady je pár užitečných typů na volný čas při mateřské dovolené.

Moře vyléčí mnoho neduhů
Moře vyléčí mnoho neduhů

Léčba mořem je pro astmatiky, psoriaticky a alergiky skvělou možností, jak si upevnit své zdraví až na půl roku. Zvláště u dětí platí, že mořské ovzduší dokáže výborně uvolňovat dýchací cesty, když k tomu připočítáme ještě mořskou stravu, relaxaci a odpočinek, případně vliv slunečního UV záření, máme dokonalou ozdravnou dovolenou.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.