K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy

03.07.2015 Toužíte po krásném a zdravě vypadajícím opálení? Pak byste kromě rozumného pobytu na sluníčku a používání ochranných přípravků s vhodným faktorem měli dbát i na správnou stravu.

 

K lepšímu opálení, které i déle vydrží, je třeba, aby byla pestrá. Ta vám pomůže mnohdy více, než polykání tablet s vitamíny a minerály, speciálně určenými pro letní období. I když i ty mohou být nápomocné.

Doplňky stravy nikdy nedokážou to, co vyvážená a pestrá strava, a v létě je možností nejvíce. Ovoce, zelenina, ryby, to vše jsou potraviny, kterým rádi dáme přednost. Vitamíny, minerály, fotochemikálie i zdraví prospěšné tuky, to je to, co potřebujeme, zejména při vyšším pobytu na slunci. Ochranně působí v komplexu, ne jako každá látka zvlášť.  

 

Co naše pokožka v létě potřebuje, aby byla zdravá a lépe se opalovala?

 

Voda

Naše pleť potřebuje v létě více než kdy jindy vodu. Dodáme ji zeleninou, ovocem a dostatečný pitným režimem, nejlépe v podobě čisté vody.

Tuk

Nedostatek nenasycených mastných kyselin doplníme například prostřednictvím ořechů, lněného semínka nebo avokáda. Zdrojem kvalitních tuků jsou za studena lisované oleje, například konopný, lněný, olivový, nebo mandlový. Zapomenout nesmíme na ryby. Klidně si můžeme dopřát i ty tučnější, jako je losos nebo makrela. Pokud v létě vsadíme na středomořský jídelníček, bohatý na ryby a zeleninu, chybu neuděláme.

Vláknina

Celozrnné potraviny by neměly chybět v našem zdravém menu. Kromě vitamínů a minerálů dodají vlákninu, která napomáhá trávení a navíc organismus pročišťuje, ve střevě působí jako jakýsi kartáč. Dostatek vlákniny pomáhá i v boji s pupínky kožními potížemi.

Vitamíny, minerály, antioxidanty

Široké spektrum barevných plodů nedozrává v létě jen tak nadarmo. Vsaďte na barevné ovoce a zeleninu, obsahují komplex látek, které kromě jiného chrání i naši pokožku. Prospěšný je zejména beta-karoten, antokyany nebo lykopen.

Rozhodně ale nezapomínejte na opalovací krémy. Ty jsou při pobytu na slunci nezbytností, především u lidí, kteří mají problematické pigmenty a choulostivou kůži.

 

 

Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků
Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků

Odstranění chloupků z jakékoliv části ženského i mužského těla může znamenat velkou bolest a často také kožní problémy a reakce. Co myslíte, existují i zcela bezbolestné metody? Tedy kromě holení, které porost jen zahustí? Vězte, že ano. Jednou z nich je fotoepilace, která se při komplexní aplikaci nazývá také fotoomlazení. Tato metoda je zcela neinvazivní a její spektrum použití je mnohem širší. Kromě odstranění vlasů a chloupků, dokáže také vyhladit pokožku, odstranit pigmentové skvrny nebo léčit akné.

Údržba kůže po letních dnech
Údržba kůže po letních dnech

Léto nám pomalu končí a je ten správný čas na to, abychom vhodně ošetřili naši pleť, která dlouhým pobytem na slunci dostala velmi zabrat. Kůži určitě neprospělo sluníčko, slaná či chlórovaná voda nebo klimatizace, kterou jsme měli celé léto puštěnou, abychom zvládli pobyt v horkých kancelářích. Všechny tyto faktory natolik vysušily pokožku a porušily její ochrannou vrstvu, že nás mnohdy začíná svědit a loupe se.

Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.
Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.

Odstávající uši jsou poruchou zakřivení chrupavky ušního boltce a nejedná se rozhodně o nějakou chorobu či fyziologický problém. Ten je spíše psychický a estetický, jedinci s odstávajícíma ušima hledají pomoc jednoduše proto, že se chtějí trochu víc líbit. Zvláště pak u žen mohou být „klapaté“ uši velkým psychickým úskalím a ne vždy pomůže šikovné maskování účesem. V takovém případě mají možnost využít pomoci kvalitního plastického chirurga, který vše napraví. Dnes už se nejedná o nikterak náročný zákrok.

Botulotoxin: jed, po kterém ženy i muži touží
Botulotoxin: jed, po kterém ženy i muži touží

Jak je možné, že muži i ženy touží po klobásovém jedu botulotoxinu, který je nejjedovatější na světě a 5 kg této látky by stačilo na vyhubení celé lidské populace? Odpověď není zas tak těžká: přináší určité možnosti v estetických úpravách, může nás na chvíli učinit krásnějšími a mladšími, ale za jakou cenu?

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.