Jsem nešťastná a mám miminko

03.02.2015 Máte doma miminko, ale nezažíváte pocit euforie, je jim zle, cítí se v depresi, nevědí, jak se mají chovat a nevědí, jak naložit se svým životem, se svými pocity. Radí si tak, jak považují za nejlepší. A bohužel jsou často takovými rádci velmi devastující věci, jako je například alkohol.

Jak z toho ven – aneb démon alkoholu útočí

Jeden z únikových prostředků je alkohol. Bohužel není výjimkou, že maminky na mateřské dovolené volí to, k čemu mají jednoduše přístup a pro co nemusejí moc udělat. Zajdou si do obchodu pro láhev alkoholu a začnou mu holdovat. Tak otupují realitu, která je utlačuje, zahánějí tak na chvíli únavu, stres, nespokojenost, deprese. Pak nevnímají dítě, které ze všech sil křičí, nevidí hromadu prádla, které na ně čekají.

Další častou variantou, jak cítit život, je nový muž

Často dochází k tomu, že s partnerem nemají čas ani na to, aby si spolu sedli u večeře a povyprávěli si, co celý den dělali. Ženy zažívají rozčarování ze svého nového života a cítí, že jim něco chybí. A tak hledají útěchu v náručí nového muže, milence, který jim poskytne to, co postrádají, je to něha, sex, pochopení, radost z něčeho nového. Je to únik od reality, který ovšem může tu stávající realitu ještě zhoršit.

Imaginární život na sociálních sítích

Nemáte energii na to, abyste někam zašla se svými kamarády, nemáte radost z toho, že po celém dni vidíte svého partnera. Proto si hledáte přátele na sociálních sítích, protože nemusíte nikam chodit, pro nikoho se krášlit. Sednete si k počítači, kdy chcete, mluvíte či komunikujete s tím, s kým chcete. Zvýšíte si sebevědomí, protože trávíte čas s lidmi, kteří jsou na tom podobně jako vy. Ale tím si můžete vytvořit jenom iluzi skutečného života. A díky tomu přestanete vnímat realitu a uzavíráte se do virtuálního světa, který dokáže zničit vše, co máte ve skutečném světě.

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.