Jsem na mateřské dovolené – hurá?!

02.02.2015 Naše představa o maminkách na mateřské dovolené je hodně zidealizovaná. Maminky mají hodně volného času na sebe, na své kamarádky, nejsou stresované a mají před sebou dlouhé tři roky na to, aby si dobře odpočinuly od své profese. Je to ale odraz pravdy nebo je to pouze zažitá představa, která je postavena na tom, že žena se narodí jako budoucí matka? Podívejte se kolem, svět dává ženám daleko větší šance se prosadit, být samy se sebou a dítě jim to může nabourat.

Dokáže si maminka užít mateřskou dovolenou?

Pravdou je, že málokterá maminka si umí odpovědět na otázku, jak si může užít mateřství. Zvlášť když má doma novorozeně, které ji už několik měsíců nenechá vyspat, nebo když má dítě nějaký zdravotní problém. Ono stačí, když maminka nemůže kojit a ze všech sil se o to snaží. Pak je deprivovaná a bere to jako své vlastní selhání.

Stinné stránky mateřství aneb na co maminka není připravená

Je to tak, mateřství má také své stinné stránky, ale o nich se zase tak nemluví. Záleží na tom, jak je maminka připravená, jak se na dítě těšila, jaké má rodinné zázemí, jakou sociální situaci právě prožívá a jestli má dost finančních prostředků, aby si mateřství mohla dostatečně užít.

Život jí utíká pod rukama

Často mají ženy pocit, že jim něco utíká, ať už je to kariéra, práce, koníčky, její vlastní zájmy, kamarádi a že vlastně už pro svého muže není tak přitažlivá, jak dosud byla, protože její role se změnila. Není to manželka, je to spíš matka. Pak by mohla být mateřská dovolená jedna velká katastrofa. Mohla by mít pocit, že jí dítě vzalo její život a nedává jí tolik, kolik by mělo. Pak se může pokusit z takové situace uniknout. A volí k tomu prostředky, kterými se zkrátka a prostě ničí.

BLOG: HURÁ NA MATEŘSKOU!
BLOG: HURÁ NA MATEŘSKOU!

Neustále říkám, že čas neskutečně rychle plyne.. a tahle událost je toho jasným důkazem! Dnes jsem totiž nastoupila na mateřskou „dovolenou“..

Co s volným časem na mateřské dovolené?
Co s volným časem na mateřské dovolené?

Máte dojem, že nevíte, co s volným časem. Dítě spokojeně spí v postýlce i tři hodiny v kuse a vy už máte dávno navařeno, poklizeno, ustláno a vyžehleno? Dívat se na stále omílané televizní seriály vás už dávno nebaví. Co tedy? Tady je pár užitečných typů na volný čas při mateřské dovolené.

Nástup dítěte do školky
Nástup dítěte do školky

Těšila jsem se na mateřské povinnosti, na to, až si odpočinete od práce a budete se věnovat tomu, pro co žijete, pro svou vlastní rodinu. Ale teď doba mateřské končí a vy víte, že je čas vrátit se zpátky do pracovního procesu.Na co se máte připravit, s čím máte počítat, co by vás nemělo zaskočit? Rada číslo jedna zní: obrňte se trpělivostí a buďte ke svému dítěti vnímavá a vlídná.

Dítě ve školce
Dítě ve školce

Trápíte se i tím, že učitelka v mateřské školce nemusí mít vaše dítě ráda? Nebojte se, je to člověk na svém místě. A co když není, jak to poznáte?

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.