Jednoduché domácí rychlolázně

06.01.2015 Roztrhnul se pytel s wellness zařízeními, hotely a centry, která ovšem nejsou dostupná pro každého. Chcete-li ušetřit a mít své vlastní rychlolázně přímo doma, postačí docela málo. Navíc budete mít vše pěkně po ruce a relaxační či dokonce léčebnou kůru si budete moci dopřát v podstatě kdykoliv na ni dostanete chuť.

Bylinky

Buďto si můžete zakoupit některé přípravky, nebo jednoduše využijete svou fantazii, nebo ještě lépe, pár zajímavých tipů od zkušených. Taková aromaterapie v podání doma pěstovaných bylinek je něčím skvělým. Stačí jenom nasypat dané byliny do své koupele, případně si vyrobit jakýsi výluh, který pak přidáte k lázni. Inhalované bylinky uvolní vaše dýchací cesty, uklidní hlavu a povolí svaly celého těla. Jsou rovněž antiseptické.

Oblíbené bylinky:

  • Levandule

  • Máta

  • Meduňka

Pivo a víno v koupeli

Pokud si doma vaříte vlastní pivo, což již dnes není ničím nevšedním, přidejte tuto kvasnicovou lahodu do horké vody a účinky na pleť se dostaví velmi záhy. Samozřejmě zvláštní hořkosladké vůně vás také příjemně naladí.

Podobné je to také s vínem, i to se dá využít k aromaterapii, uvolňuje cévy a roztahuje póry. Vinná koupel je výborná pro kardiaky, ale také zjemňuje pokožku, s trochou odvahy lze tvrdit, že ji omlazuje.

Vonné soli

Vonné soli zakoupíte v prodejnách se zdravými a aromatickými přípravky a můžou být v mnoha podobách. Oblíbená je například sůl z Mrtvého moře, která umí odplavit veškerý stres. Základ substance tvoří minerální soli, ke kterým se přidávají různá aromata, přírodní i syntetická.

Lávové kameny

Ne vždy musí domácí lázně souviset s vodou a koupelí ve vaně. Existují také různé masážní a relaxační techniky, využívající dobře dostupné a účinné pomůcky. Patří sem nejen oleje a masti, ale i lávové kameny, které se kladou na tělo v zahřátém stavu. K zahřívání kamenů můžete využít speciální ohřívače či běžně dostupné zdroje, jako krb nebo kamna.

K masážím lze také využít:

  • Masážní mušle

  • Mořská houba- Pemza: slouží také k odstranění zrohovatělé kůže

  • Masážní drahé kameny

Tichá domácnost, nebo „itálie“? – 1. část
Tichá domácnost, nebo „itálie“? – 1. část

Většina lidí se domnívá, že „itálie“ je pro jejich vztah ještě horší, nebo „tichá domácnost“. Co ale zůstává faktem, je, že hádky pročistí vzduch a také mají katarzní účinky. Jsou očišťující koupelí vztahu, který potřebuje pročistit. Pokud jenom mlčíte, může to být pro vztah katastrofální, a to nejen pro vztah, ale také pro zdravotní stránku obou partnerů.

 V lázních ČR se bude léčit 120 čínských dětí s dýchacími nemocemi
V lázních ČR se bude léčit 120 čínských dětí s dýchacími nemocemi

Lázně Karlova Studánka přijme na léčbu dýchacích cest 120 dětí z Číny. Tato spolupráce v lázeňství pro nás znamená ekonomickou pomoc.

VIDEO: Jak tvarovat postavu a současně relaxovat? Dynamická jóga vám to umožní!
VIDEO: Jak tvarovat postavu a současně relaxovat? Dynamická jóga vám to umožní!

Klasická jóga přináší především statické cvičení a jedná s v podstatě o relaxační metodu. Ale co takhle cvičit jógu poněkud akčněji? Na scéně se dnes objevuje právě taková nová forma, která se nazývá dynamická jóga. Vychází se zde ze základních stabilizačních cviků jako je pozdrav slunci nebo tanečník, ty se ovšem dále rozvíjí a klade se důraz obzvláště na přechody mezi jednotlivými polohami.

Dopřejte si letní koupání a relaxaci bez obav z vaginálního zánětu
Dopřejte si letní koupání a relaxaci bez obav z vaginálního zánětu

Koupání, mokré plavky, dehydratace – tyto a řada dalších faktorů přispívají ke vzniku vaginálních zánětů. Ve vlhkém a teplém prostředí se dobře daří zejména kvasinkám, které se mohou přemnožit a způsobit kvasinkovou infekci neboli mykózu. Řekněme si, jak se těmto potížím vyhnout.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Pacinecka12.12.2016 06:06:15
Já osobně si dělám taový malý wellness minimálně jdednou týdně, když manžel vezmě děti na procházku, nebo jde s nimi k rodičům a já maám tak 2 hodinky pro sebe! Většinou si napustím horkou vanu, zapálím svíčky, udělám si masku a prostě si užívám toho klidu! Letos jsem si navíc dopřála i pobyt v alexandrii v luhačovicích kde o mne moji nejlepší přítelkyni, která jela se mnou báječně pečovali!!! a opravdu vůně levandule je velice uklidňující a příjemná mohu všem doporučit! Není nicdůležitějšího pro člověka, který se s láskou stará o svoji rodinu, než aby si dokázal udělat čas i sám na sebe!

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.