Jak se zbavit podzimní únavy

12.10.2015 Čím dál se posouvá pomyslná ručička pana podzimu do jeho království, tím víc na sobě cítíme jeho tíhu. Nechce se nám vstávat a máme už od rána špatnou náladu. V práci nás to nebaví a štěkáme na lidi kolem sebe a už se těšíme, až nám skončí pracovní doba, abychom si mohli v klidu lehnout do pohodlí své lenošky a zaslouženě odpočívat.

Pošmourný podzimní čas

 

Tak vypadá u mnohých z nás klasický podzimní den. Jak se radovat z barvicího se listí, z kaštanů, které začaly padat a z barev, kterých je příroda kolem nás plná. Z jablek, jejichž sklizeň pomalu ale jistě klepe na dveře? Není to nic těžkého, musíme se na to naladit. Nesmíme si říkat, že se probouzíme do pošmourného rána, kterému chybí sluneční paprsky, ale do rána, které za chvilku prokoukne do krásného dne, který je hodinu od hodiny příjemnější a teplejší. Musíme se umět radovat z maličkostí, které nás obklopují a z přírody, která se pomalu klade k podzimnímu spánku.

 

Jak na to?

 

Je dobré být optimistický a zůstat po celý den s úsměvem na rtech. To je polovina úspěchu. Další krok, který bychom měli zařadit do svého harmonogramu, je pravidelný pohyb. A to v jakékoliv formě, pokud nás baví pochůzky, tak se denně půl hodiny procházejme a kochejme se okolní přírodou, pokud nás baví plavání, můžeme si každý pátek chodit na hodinu zaplavat do krytého bazénu a pokud rádi jezdíme na kole, pak sedněme na své bicykly a pusťme se objevovat podzimní krásy krajiny. Pokud máte zahrádku, pak máte o pohyb postaráno. Než ji zazimujete a zabalíte stromky tak, aby je zvířata v zimě neokousala a aby vám nepomrzli, pak máte o pohyb postaráno. Pak jenom stačí mít oči otevřené a kochat se z darů přírody.

 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.