Jak probíhá zvětšení prsou?

01.03.2015 Zvětšení prsou pomocí implantátů patří stále mezi nejžádanější zákroky k vylepšení vzhledu a sebevědomí žen. Jedná se o operaci v celkové anestezii, která trvá přibližně hodinu. Implantáty dokážou vyřešit problém s malými nebo povislými prsy. Žena získá plnější dekolt, větší sebevědomí, vyrovnají se tělesné disproporce.

Jaké jsou podmínky toho, aby žena mohla zvětšení prsou podstoupit?

  • Dosažení věku 18 let pro dostatečný vývin prsní žlázy

  • Minimálně rok po skončení kojení

  • Není v plánu brzké těhotenství

  • Horní věková hranice stanovena není

Co je potřeba před zákrokem

Před domluvením zákroku je třeba podstoupit placenou konzultaci u lékaře na pracovišti, které si žena vybere. Lékař si vyslechne vaše požadavky a přání, prohlédne si vás a navrhne vhodný postup. Následuje domluvení termínu operace. Před každou plánovanou operací se také standardně provádí předoperační vyšetření u všeobecného lékaře nebo u internisty, které je nesmírně důležité a výsledek nesmí být starší než 1 měsíc. Zahrnuje SONO a mamograf, vyšetření krve a moči, celkové vyšetření lékařem a EKG. V době operace nesmí být žena nemocná, kouřit, brát některé léky, které ředí krev a mít menstruaci. 

Jak probíhá samotná operace

Cílem operace je vytvoření dostatku místa ve tkáni pro vložení implantátu a také co nejmenší jizva. Řez bývá veden buď v podprsní rýze, nebo v tmavé kůži dvorce kolem bradavky. Implantát se uloží a zcela překryje prsní tkání, výsledek musí být přirozený a estetický. Někdy je nutno do rány umístit drény, které se ale při odchodu z kliniky vyndají. Rána je kryta sterilními obvazy.  

Co se děje po operaci

Na klinice stráví žena většinou jeden den. Stehy se vyndávají za 7 a 10 dní, rekonvalescence trvá minimálně dva týdny. Po této době je většinou možno se vrátit do práce záleží ale na to, jak je fyzicky náročná. Alespoň měsíc nesmí žena zvedat těžké předměty. Po dobu dvou měsíců je třeba nosit speciální fixační podprsenku, a to nejen ve dne, ale i v noci. Spát je po tuto dobu možno pouze na zádech. Je třeba omezit sport a všechny další náročné aktivity, aby se rány dobře zahojily a výsledek byl co nejlepší.

Jak je to s financemi

Zvětšení prsou není hrazeno zdravotní pojišťovnou. Cena za operaci je na každém pracovišti trochu odlišná. Platí se poplatek za konzultaci, část peněz určitou dobu před zákrokem a zbytek se doplácí v den nástupu. Odlišná je také cena za hospitalizaci. Na dobu operace a následnou rekonvalescenci se nevztahuje neschopenka.  

K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy
K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy

Toužíte po krásném a zdravě vypadajícím opálení? Pak byste kromě rozumného pobytu na sluníčku a používání ochranných přípravků s vhodným faktorem měli dbát i na správnou stravu.

Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků
Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků

Odstranění chloupků z jakékoliv části ženského i mužského těla může znamenat velkou bolest a často také kožní problémy a reakce. Co myslíte, existují i zcela bezbolestné metody? Tedy kromě holení, které porost jen zahustí? Vězte, že ano. Jednou z nich je fotoepilace, která se při komplexní aplikaci nazývá také fotoomlazení. Tato metoda je zcela neinvazivní a její spektrum použití je mnohem širší. Kromě odstranění vlasů a chloupků, dokáže také vyhladit pokožku, odstranit pigmentové skvrny nebo léčit akné.

Údržba kůže po letních dnech
Údržba kůže po letních dnech

Léto nám pomalu končí a je ten správný čas na to, abychom vhodně ošetřili naši pleť, která dlouhým pobytem na slunci dostala velmi zabrat. Kůži určitě neprospělo sluníčko, slaná či chlórovaná voda nebo klimatizace, kterou jsme měli celé léto puštěnou, abychom zvládli pobyt v horkých kancelářích. Všechny tyto faktory natolik vysušily pokožku a porušily její ochrannou vrstvu, že nás mnohdy začíná svědit a loupe se.

Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.
Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.

Odstávající uši jsou poruchou zakřivení chrupavky ušního boltce a nejedná se rozhodně o nějakou chorobu či fyziologický problém. Ten je spíše psychický a estetický, jedinci s odstávajícíma ušima hledají pomoc jednoduše proto, že se chtějí trochu víc líbit. Zvláště pak u žen mohou být „klapaté“ uši velkým psychickým úskalím a ne vždy pomůže šikovné maskování účesem. V takovém případě mají možnost využít pomoci kvalitního plastického chirurga, který vše napraví. Dnes už se nejedná o nikterak náročný zákrok.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.