Jak na přirozenou bělost vašeho úsměvu?

03.11.2014 Kdo by nechtěl mít zdravé, krásně bílé zářící zuby? Pro všechny z nás je ústní hygiena nezbytným rituálem, pokud chceme svým zubům vrátit jejich přirozenou bělost, hladkost a zároveň je preventivně chránit před tvorbou zubního kazu.

Každý den totiž napadají zubní sklovinu (nejtvrdší tkáň lidského těla) různé škodlivé bakterie a působí na ni kyseliny, které poškozují její minerální strukturu.

 

Narušená zubní sklovina

Strava bohatá na sladké či kyselé potraviny způsobí změnu pH v ústní dutině, a tím dochází k poškození skloviny. Sladké potraviny podporují tvorbu zubního kazu a kyselé potraviny erozi zubní skloviny. Oba problémy je třeba řešit preventivně, ať už pravidelnou návštěvou stomatologa, nebo vhodnou volbou dentálních pomůcek a přípravků.

 

Pro hladké, zdravé a bílé zuby

Hlavní částí zubů je látka zvaná hydroxylapatit, která zubní sklovinu tvoří až z 97 %. Vedle hydroxylapatitu jsou dalšími účinnými látkami nové speciální bělící zubní pasty Lacalut white  repair především laktát hlinitý, pyrofosfát draselný, díky kterému dochází k bělení zubů, a fluorid sodný. Každodenním čištěním zubů se hydroxylapatit ukládá do a na povrch zubu, takže menší póry, trhliny, drsnosti a nerovnosti skloviny se zreparují a zubní sklovina se tím remineralizuje. Tak se vytváří ochranná vrstva bránící novému poškození zubní skloviny.

 

2 v 1

Nová speciální zubní pasta Lacalut white repair představuje hned 2 účinky v jednom! Jednak zuby bezpečně bělí a podporuje obnovu povrchu zubní skloviny a zároveň chrání a remineralizuje zubní sklovinu. Obsažené účinné látky odstraní zabarvení zubů, způsobené například kávou, červeným vínem nebo čajem. Speciální čisticí tělíska pak odstraní z povrchu zubu plak a zubní kámen, aniž by poškodila zubní sklovinu. 

 

 

Mějte bílé a zdravé zuby díky špičkovým expertům z Lacalut výzkumnému týmu!

 


 

Je libo železné zuby?
Je libo železné zuby?

Bobr je velmi pilné zvířátko, které se v posledních letech prosazuje více a více také na českých řekách. Pro někoho je to malý přírodní zázrak, jiný, zejména pak myslivec a pěstitel lesa, zapláče, když nachází skácené kmeny stromů a poznává, že je to práce právě bobrova. To, jak dokáže bobr kácet stromy, je na hlodavce skutečně nečekaný výkon a způsobují to především jeho zuby.

Jak mít krásné zuby
Jak mít krásné zuby

Zní to sice banálně, ale pečujete správně o svůj chrup? Mnoho lidí by se domnívalo, že je to bláhová otázka, ale není tomu bohužel tak. Protože když si vyčistíte zuby za minutu, není to pravé čištění a to vám určitě bílý úsměv a zdravé zuby nezajistí. Co tedy dělat, abyste svým krásným úsměvem mohli okouzlit?

V každé správné lékárničce nesmí chybět Dettol, antiseptický sprej na rány
V každé správné lékárničce nesmí chybět Dettol, antiseptický sprej na rány

Venku krásně svítí sluníčko a všechny nás láká do přírody za dobrodružstvím. Hlavně maminky s dětmi tráví venku většinu dne a i při sebevětší opatrnosti dochází k drobným poraněním.

Letní štípance, jak na ně?
Letní štípance, jak na ně?

Asi většina z nás už stačila zaznamenat, že se v naší blízkosti čím dál častěji pohybují malí nezvaní hosté, a to zejména vyskytujeme-li se někde v přírodě, u vody či v lese. Ano, vaše tušení se ubírá správným směrem – řeč je o obtížném hmyzu jakým jsou komáři, vosy a někdy i včely. I když se snažíte udělat vše pro to, abyste se blízkému kontaktu s těmito okřídlenci vyhnuli, tak jako tak na vás nezřídka zaútočí.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.