Indicie ohledně sexuálního obtěžování vašich dětí

19.06.2015 I když si to nechcete připustit, sexuální obtěžování dětí se děti a bohužel už ho řada rodičů musela řešit. A nyní, když stojíme na konci školního roku a blíží se doba letních prázdnin, budeme muset dávat na své děti ještě větší pozor, abychom děti do nějaké situace, kdy by jim hrozilo sexuální obtěžování, sami neuvedli. Na co si tedy dávat pozor?

Kdo se o něj bude starat v době vaší nepřítomnosti?

Pokud ho chcete nechat na hlídání nějaké osobě, pak byste ji měli mít pořádně ověřenou. Pokud to bude babička a dědeček, pak by neměl být žádný problém. Pokud to bude ale soused, strýček nebo někdo, o kom toho moc nevíte, pak také stavíte dítě do situace, která může být riziková. Měli byste si být jisti tím, komu dáváte vaše dítě na hlídání.

Podle statistik představují riziko hlavně příbuzní

Ač to pro vás může znít jako sci-fi, taková je realita. To, že přijde někdo cizí a sexuálně vám napadne vaše dítě, je sice zajímavá a hrůzná, ale opak bývá pravdou. Podle statistik je nejčastějším sexuálním agresorem právě člověk, který je rodinným příslušníkem, může to být strýc, nevlastní otec, bratranec a další. Tedy někdo, v koho máte plnou důvěru a u koho by vás to vůbec nenapadlo.

Náznaky vašich dětí

Buďte pozorní k tomu, co vám byť náznakem dávají vaše děti vědět. Když se najednou vaše děti přestanou těšit na prázdniny u dědečka nebo u strýčka, ale minulý a předminulý rok k němu jezdily moc rády, pak se snažte vypátrat, co za tím stojí a proč tomu tak je. Může jít totiž o zážitek, se kterým se vám dítě nechce svěřit, protože z něj má hrůzu a možná je i zastrašováno. Mějte se tedy na pozoru a snažte se dozvědět co nejvíce.

Výmluvy mužů
Výmluvy mužů

Možná se vám už někdy stalo, že vás muž odmítl, nechtěl se s vámi milovat. A ono se to ještě stupňuje. Čím to může být?

Mužovo okouzlení ňadry
Mužovo okouzlení ňadry

I když matka příroda stvořila dívčí a ženská ňadra, aby plnila primární účel, a to je kojení, mají obrovský vliv také na muže. Milují je a říká se, že několikaminutový pohled na ženská ňadra dokáže mužům, pokud jej denně opakují, zvýšit jejich věk až o několik let. Jejich obdiv k této ženské chloubě je totiž hluboko zakořeněn v mozkové kůře.

Těhotenství ženy očima mužů
Těhotenství ženy očima mužů

Muži mají mnoho výhod a v řadě žen konkurují ženám, nebo je mohou předhonit. Těhotenství je však výsada, která je výhradně určena ženám. Ale mužů se týká, dokonce více, než by se mohlo na první pohled zdát.

Aktivní muži
Aktivní muži

Muži byli vnímání jako hlavy rodiny v tom smyslu, že ji obstarávali po materiální a finanční stránce. Ale dnes v jedenadvacátém století se role mužů a žen začínají pomalu, ale jistě měnit, protože dnešní otci stále více začínají zasahovat do výchovy v rodině a snaží se aktivně se podílet na výchově svých ratolestí. A to dobře jak pro děti, tak pro otce i pro maminky.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.