Hubneme i ve spánku?

04.01.2016 Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Některé hormony ve spánku odbourávají tukové zásoby

 

Co se děje v našem těle z hlediska metabolismu, když spíme? Do krve je v noci vyplavován růstový hormon. Jaký je jeho úkol? Během spánku uvádí do chodu opravné a regenerační procesy. Pokud se správně stravujeme a dodržujeme určitý režim, je na tyto opravy využívána energie tukových zásob. Díky tomu můžeme pomalu, ale jistě hubnout. Růstový hormon rovněž posiluje kosti, stimuluje růst svalů a snižuje krevní tlak. 

 

 

Důležitý je i testosteron, ten totiž podporuje růst svalové hmoty, která spotřebovává poměrně velké množství energie. K dalším hormonům, které během spánku pomáhají odbourat tuk, patří adrenalin a noradrenalin. Zapomenout bychom neměli ani na inzulin. Hormony nám tedy pomáhají hubnout téměř bez práce.

 

Dodržujte správný režim

 

Ptáte se, proč tedy existují lidé s nadváhou, když to takto funguje? Nejde to totiž samo, je nutné jíst a cvičit podle určitých pravidel, aby nám hormony v noci pomáhaly hubnout. Jaký režim je potřeba? Zkuste po dobu 30 dnů dodržovat tyto zásady a uvidíte, jak vám hubnutí půjde. Pokud ano, není nic snazšího, než tento režim dodržovat i nadále.

 

Kroky k úspěšnému nočnímu hubnutí:

 

  • V jednom dni snězte pouze tři vydatnější jídla
  • V pauzách nejezte nic dalšího, pouze vydatně pijte neslazené nápoje
  • Večerní (poslední) jídlo by se mělo skládat z bílkovin v kombinaci se zeleninou, bez obsahu sacharidů.
  • Poslední jídlo je vhodné před 19 hodinou
  • Před posledním jídlem si zacvičte
  • Spát choďte včas a dbejte na dobrou kvalitu spánku
  • Spěte dostatečně dlouho, tak abyste se nebudili unavení

 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

8 potravin, které urychlí metabolismus a pomohou efektivně hubnout
8 potravin, které urychlí metabolismus a pomohou efektivně hubnout

Nedaří se vám efektivně zhubnout? Kromě zdravého pohybu vám mohou pomoci některé potraviny, které více než jiné urychlují metabolismus.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Miruška14.01.2016 11:50:55

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.