Hádáme se, hádáte se

02.04.2015 I když je běžný život plný konfrontací a snahy vyjasnit si postoje, musíte si uvědomit, že i hádat se musí umět. A to umění je plně ve vašich rukou. Buď partnera ponížíte a hádka ve vztahu zanechá praskliny, nebo si to vyjasníte bez šrámu na sebevědomí a s pocitem toho, že partnerovi můžete říkat i věci, které nejsou vždy příjemné.

Jak protrhnout zamračené nebe?

Když už se do hádky pustíte, měla byste si uvědomit, že to, co řeknete, bude korespondovat s neverbálním projevem, jako je například gestikulace, mimika, ale také tón hlasu, kterému můžete druhému naznačit, co si o něm myslíte. Pokud chcete být uštěpačná, pak je jedno, co řeknete, ale záleží na to, jak to řeknete a jak to podáte a pokud na konci hádky padají talíře a lítají hrnky, pak není co dodat.

Buďte otevření a slušní

Muž není telepat, a tak neumí číst vaše myšlenky a neví, jakou máte právě náladu. A proto buďte ve vztahu k němu otevřená a nebojte se vyjádřit to, co právě cítíte a na co myslíte. Pokud to uděláte tak, abyste mu neponičila sebevědomí a nerozdupala city, pak je to dobře. Pokud budete umět používat ženské zbraně a budete vědět, na jakou notu máte zahrát, pak se může vyvarovat řady nepříjemných situací a konfrontací. Nejste každý na svém soukromém ostrově, ale jste na jedné lodi, která buď popluje správným směrem, nebo půjde ke dnu, záleží na tom, jaký vítr na ni pustíte.

Hádka mezi čtyřma očima

Další dobrá rada je nechat si hádky a vyjasňování situací na dobu, kdy budete doma anebo mezi čtyřma očima, abyste při tom neměli diváky a nedej bože také vaše děti, které hádkami trpí, pokud jsou na denním pořádku, nebo jsou tvrdé a nekompromisní. Tím, jak dokážete řešit konfliktní situace, učíte své děti k tomu, aby se ve stejné situaci zachovali podobně.

Výmluvy mužů
Výmluvy mužů

Možná se vám už někdy stalo, že vás muž odmítl, nechtěl se s vámi milovat. A ono se to ještě stupňuje. Čím to může být?

Mužovo okouzlení ňadry
Mužovo okouzlení ňadry

I když matka příroda stvořila dívčí a ženská ňadra, aby plnila primární účel, a to je kojení, mají obrovský vliv také na muže. Milují je a říká se, že několikaminutový pohled na ženská ňadra dokáže mužům, pokud jej denně opakují, zvýšit jejich věk až o několik let. Jejich obdiv k této ženské chloubě je totiž hluboko zakořeněn v mozkové kůře.

Těhotenství ženy očima mužů
Těhotenství ženy očima mužů

Muži mají mnoho výhod a v řadě žen konkurují ženám, nebo je mohou předhonit. Těhotenství je však výsada, která je výhradně určena ženám. Ale mužů se týká, dokonce více, než by se mohlo na první pohled zdát.

Aktivní muži
Aktivní muži

Muži byli vnímání jako hlavy rodiny v tom smyslu, že ji obstarávali po materiální a finanční stránce. Ale dnes v jedenadvacátém století se role mužů a žen začínají pomalu, ale jistě měnit, protože dnešní otci stále více začínají zasahovat do výchovy v rodině a snaží se aktivně se podílet na výchově svých ratolestí. A to dobře jak pro děti, tak pro otce i pro maminky.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.