Facelift- vyhlazení obličeje

05.03.2015 Facelift je zákrok, který zlepší vzhled stárnoucího obličeje, dokáže potlačit vrásky a vzhled člověka do určité míry omladit. Dnes tuto operaci nepodstupují jen celebrity, ale i obyčejní lidé, a to jak ženy, tak i muži.

Co dokáže facelift řešit?

  • Povolenou kůži krku

  • Povadlou kůži v dolní části obličeje

  • Hluboké nosolícní rýhy

  • Sníženou kožní elasticitu

  • Unavený až utrápený vzhled

Vypnutí obličeje vám dodá mladistvější vzhled, vyšší sebevědomí, více možností v líčení a nošení šperků.  

Kdy je možno podstoupit vypnutí obličeje?

  • Jste-li ve věku 45 let a více, ale je to poměrně individuální

  • Jste v dobrém zdravotním stavu

  • Pokud jste ještě facelift neabsolvovali nebo od posledního uplynulo minimálně 10 let

Před zákrokem

Samotnému faceliftu předchází období přípravy. To znamená především konzultaci na klinice, kde se bude vše odehrávat. Lékař vás seznámí s průběhem a anestezií, vyjasní předpokládanou změnu obličeje a ukáže, na kterých místech zůstanou drobné jizvy. Je důležité, aby byl pacient v dobrém zdravotním stavu a na kůži obličeje nebyly žádné hnisavé procesy. Samozřejmostí je absolvování předoperačního vyšetření, jako je tomu před každým plánovaným zákrokem v anestezii.  

Jak probíhá operace

Vede se řez, který začíná ve vlasové části před uchem, pokračuje okolo ucha směrem dozadu, zase do vlasové části. Kůže se postupně uvolňuje, podle potřeby třeba až k nosoretní rýze, posune se trochu dozadu a vzhůru. Odstraní se přebytečná kůže a rány se zašijí šetrným intradermálním stehem. Zákrok doplňuje vypnutí kůže krku. Do rány je většinou umístěn drén, který se ale co nejdříve odstraní.

Hojení po operaci

Rány jsou kryty sterilními obinadly a proti bolesti se podávají analgetika. Na klinice stráví pacient minimálně jednu noc a poté dochází na převazy. Spát je třeba v polosedu pro lepší hojení. Po 10 až 14 dnech se odstraňují stehy, poté je třeba začít s tlakovými masážemi jizev. Do práce je možno se vrátit třeba už po 14 dnech, záleží ale na jejím druhu a náročnosti. Sportovat je možno začít po měsíci, v tuto dobu už můžete začít s kosmetickým ošetřováním pleti. Slunci byste se měli začít vystavovat až po čtvrt roce od zákroku.  

K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy
K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy

Toužíte po krásném a zdravě vypadajícím opálení? Pak byste kromě rozumného pobytu na sluníčku a používání ochranných přípravků s vhodným faktorem měli dbát i na správnou stravu.

Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků
Fotoepilace- nenásilné odstranění chloupků

Odstranění chloupků z jakékoliv části ženského i mužského těla může znamenat velkou bolest a často také kožní problémy a reakce. Co myslíte, existují i zcela bezbolestné metody? Tedy kromě holení, které porost jen zahustí? Vězte, že ano. Jednou z nich je fotoepilace, která se při komplexní aplikaci nazývá také fotoomlazení. Tato metoda je zcela neinvazivní a její spektrum použití je mnohem širší. Kromě odstranění vlasů a chloupků, dokáže také vyhladit pokožku, odstranit pigmentové skvrny nebo léčit akné.

Údržba kůže po letních dnech
Údržba kůže po letních dnech

Léto nám pomalu končí a je ten správný čas na to, abychom vhodně ošetřili naši pleť, která dlouhým pobytem na slunci dostala velmi zabrat. Kůži určitě neprospělo sluníčko, slaná či chlórovaná voda nebo klimatizace, kterou jsme měli celé léto puštěnou, abychom zvládli pobyt v horkých kancelářích. Všechny tyto faktory natolik vysušily pokožku a porušily její ochrannou vrstvu, že nás mnohdy začíná svědit a loupe se.

Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.
Odstávají vám uši? Dnešní plastičtí chirurgové vám je snadno napraví.

Odstávající uši jsou poruchou zakřivení chrupavky ušního boltce a nejedná se rozhodně o nějakou chorobu či fyziologický problém. Ten je spíše psychický a estetický, jedinci s odstávajícíma ušima hledají pomoc jednoduše proto, že se chtějí trochu víc líbit. Zvláště pak u žen mohou být „klapaté“ uši velkým psychickým úskalím a ne vždy pomůže šikovné maskování účesem. V takovém případě mají možnost využít pomoci kvalitního plastického chirurga, který vše napraví. Dnes už se nejedná o nikterak náročný zákrok.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.