Existuje bisexualita?

17.02.2015 Není výjimkou, že se dočítáme, že ta či ona filmová hvězdička mění milence a milenky jako ponožky. Ale může mít člověk opravdu rád ženy i muže zároveň, nebo jde o nějakou sexuální úchylku nebo jak to vůbec je? Může být člověk takovým hermafroditem?

Různé pohledy na to, co je to bisexualita

Podle některých je sexuální orientace, tedy to, jestli dáváme přednost něžnému pohlaví nebo mužům, záležitostí pohlavních žláz a bisexualita i homosexualita může být vývojovou poruchou. Podle jiných je bisexualita základem lidské sexuality a sex mužů s muži i s ženami, stejně jako žen s ženami i muže je přirozený. Pokud se tedy vyhraníme na muže nebo na ženy, pak potlačujeme prý i částečně sami sebe.

Podle jiných je bisexualita něco jako ženská duše v mužském těle. To ale dnes zařadíme spíše do transsexuality.

Další názor na bisexualitu

Většina z nás se rodí hermafroditní zkrátka a prostě to časem překlene. Někdy jsme na své sexuální zaměření jasně vyhraněni, někdy je to pro nás poznaná nutnost, protože společnost nás jasně determinuje, že správný kluk je na holky a správné holky na kluky. Společnost pořád ještě natolik benevolentní, aby uznala, že bisexualita a homosexualita tu je stejně jako heterosexualita.

Skrývat, nebo jít s kůží na trh?

Co máte tedy dělat, pokud patříte do těch pěti procent populace? Jednak můžete své sexuální zaměření skrývat a popírat před lidmi i sám před sebou, nebo udělat to, k čemu se hlásí čím dál více odvážných lidí, a to je tak zvaný coming out. Tehdy si zkrátka přiznáte svou sexuální orientaci.

Úskalí obou variant aneb Na co se máme připravit

Ať už si zvolíte jednu nebo druhou variantu, můžete jí trpět. Život ve lži vypadá jednodušší, ale hlas svědomí, hlas, který potlačujete a to, co cítíte, nemůžete věčně popírat bez toho, aby se to neodrazilo například v duševním nebo tělesném zdraví. Pokud přiznáte pravdu, můžete se připravit, že přijde někdo, kdo se vám bude vysmívat, odmítat vás nebo vám bude chtít ubližovat.

Výmluvy mužů
Výmluvy mužů

Možná se vám už někdy stalo, že vás muž odmítl, nechtěl se s vámi milovat. A ono se to ještě stupňuje. Čím to může být?

Mužovo okouzlení ňadry
Mužovo okouzlení ňadry

I když matka příroda stvořila dívčí a ženská ňadra, aby plnila primární účel, a to je kojení, mají obrovský vliv také na muže. Milují je a říká se, že několikaminutový pohled na ženská ňadra dokáže mužům, pokud jej denně opakují, zvýšit jejich věk až o několik let. Jejich obdiv k této ženské chloubě je totiž hluboko zakořeněn v mozkové kůře.

Těhotenství ženy očima mužů
Těhotenství ženy očima mužů

Muži mají mnoho výhod a v řadě žen konkurují ženám, nebo je mohou předhonit. Těhotenství je však výsada, která je výhradně určena ženám. Ale mužů se týká, dokonce více, než by se mohlo na první pohled zdát.

Aktivní muži
Aktivní muži

Muži byli vnímání jako hlavy rodiny v tom smyslu, že ji obstarávali po materiální a finanční stránce. Ale dnes v jedenadvacátém století se role mužů a žen začínají pomalu, ale jistě měnit, protože dnešní otci stále více začínají zasahovat do výchovy v rodině a snaží se aktivně se podílet na výchově svých ratolestí. A to dobře jak pro děti, tak pro otce i pro maminky.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.