Dejte hormony do latě

12.07.2015 Určitě to znáte. Cítíte svůj pot, padají vám po hrstech vlasy a trpíte nadváhou nebo nepravidelnou či silnou menstruací?

 

Je mnoho chemicky vyráběných léků, které vám od těchto symptomů mohou pomoci. Ale proč do sebe dostávat zbytečně už tak všudypřítomnou chemii, když si můžete pomoci cvičením nebo pitím kávy?

 

 

Udržujme si emoční a hormonální stabilitu

 

Hormony v rovnováze jsou známkou dobrého zdravotního stavu, který řídí náš metabolismus. S tím také souvisí naše psychická vyrovnanost a emoční pohoda. Pokud tedy chceme, abychom si ji zachovali, pak je dobré jednat tak, abychom si nepůsobili její nestabilitu a nepohodu. Existuje i mnoho samoléčivých schopností těla, které můžeme podpořit například hormonální jógovou terapií.

 

Jógová terapie

 

Jógová terapie trvá asi třicet minut a sestavu můžeme v klidu praktikovat i doma, pokud se ji naučíme například v rámci kurzu. Je to sestava, která je koherentní a konzistentní a aby zabrala, měla by se praktikovat třikrát týdně po dobu třiceti minut. Pak bude náš hormonální systém jásat. Hormonální jóga už pomáhá asi půl století.

 

Pokud se vám nechce cvičit jógu, jezte tyto potraviny

 

Maca má domov v americkém státě Peru a dáme si ji například v podobě kávy, které je velmi podobná jak barvou, tak chutí. Pokud máme problém s menopauzou či andropauzou či hormonámi problémy či sexuálními poruchami nebo dokonce impotencí. Působí také jako libido a zvyšuje plodnost žen i mužů. Zvyšuje imunitu těla, působí blahodárně proti anemii, anorexii nebo nádorových onemocněních.

 

Spirulina

 

Spirulina je sladkovodní řada, která oplývá železem a vitamínem B12, proto může za udržení vysoké hladiny energie a používáme ji, když na sobě cítíme únavu. V rostlině je také hodně vitaminu A, takže je dobrým zdrojem fotochemikálií a působí tak proti příznakům osteoporózy a menopauzy. Snižuje riziko vzniku jistých druhů rakoviny.

 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.