Co zahýbe se životem vašeho dítěte?

29.06.2015 Máte doma dítě a sledujete každý jeho pohyb? Nebuďte úzkoprsí a chtějte, aby se dítě radovalo ze svých prvních věcí, z úsměvů, z lásek, kamarádů. Každá taková věc ho totiž posune o kus dále a tím se stává samostatným a soběstačným jedincem. Buďte na něj pyšní a přejte mu to.

Pobyt ve školce

Další etapou života, ve které budete řešit se slzami v očích, jak vaše dítě zvládne osamostatnění od maminky, je vstup do školky. Je to velký krůček k samostatnosti od rodičů a nejbližších rodinných příslušníků. Nejraději byste se stali malou včelkou, která bude monitorovat, co se bude celý den bez vás dít. Ale nebojte se, dítě už je natolik zralé, aby si začalo hrát také se svými vrstevníky a našlo si společné zájmy a hry. A nebojte se, na vás určitě nezapomene, ale bude se na vás celý den těšit.

Chce spát u svého kamaráda

Překvapí vás, když si váš drobek bude chtít vykřičet a vydupat přespání u kamaráda? Nebraňte mu, pokud se s rodinou drobka kamarádíte a znáte se, můžete tak svým ratolestem zpříjemnit.

Učení je mučení

Přijde den, kdy se z vašeho předškoláka stává školák. A tam už jde o moc. Jak si zvykne na nový kolektiv dětí, co paní učitelka, bude k němu mít chápavý a láskyplný přístup, bude se do školy těšit, nebude ho tam někdo šikanovat? To jsou otázky, které si snad klade každý rodič a trápí se s nástupem potomka do školy daleko více než dítě samotné. Radujte se a oslavujte, že už si dítě přečte krátkou pohádku, že si spočítá peníze, že zažije nové věci a bude mít nové kamarády. Že mu to třeba chvíli potrvá? Nevadí, dejte mu ten čas, ať necítí další tlak ze svého domova, ale ať cítí lásku a podporu.

Jak se chovat k dítěti, které má slabé sebevědomí?
Jak se chovat k dítěti, které má slabé sebevědomí?

Máte doma dítě, které trpí slabým sebevědomím a které by nutně potřebovalo pomoc nejbližších, kteří by mu s tímto palčivým problémem mohli pomoct? Jak na to, abyste ho svým chováním ještě více neutvrdili v tom, že je mimo společnost a nemá nikoho, komu by se mohl svěřovat a kdo by jej chápal?

Vraťte se do svého dětství
Vraťte se do svého dětství

Cítíte se v dnešním světě špatně a myslíte si, že do něj snad ani nepatříte? Zkuste se podívat nejen na vztah, jaký máte k nejbližšímu okolí, ale hlavně do svého dětství. Právě tam se determinuje vaše osobnost a to, jak se budete cítit v dalším životě.

Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor
Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor

Dětem začnou za měsíc letní prázdniny, což je pro děti samotné velmi žádoucí a vítané, ale pro samotné rodiče je to problém. Kam s dítětem na tak dlouhou dobu, nechat je samotné bez dozoru, nebo jej dát na letní tábor? Kde to je pro dítě bezpečnější? Jeden z nejvíce závažných problémů, se kterým se dítě může v době letních prázdnin setkat je beze sporu sexuální obtěžování.

Když vás dítě přichytí při sexu
Když vás dítě přichytí při sexu

Dříve nebylo výjimkou, když se šestičlenná rodina tísnila v jedné místnosti společně se svými potomky i předky. A tak se děti stávaly svědky rodičovského sexu a ti mladší se dozvídali od starších sourozenců to, co si dnešní děti šeptají v mateřských školách. I dnes si rodiče často neuvědomí, že je v jejich intimních chvilkách může sledovat pár dětských oček.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.