Co vše lze doma využít ke cvičení?

14.06.2015 Proč navštěvovat drahá fitcentra, platit za nákladné trenéry, když můžete cvičit snadno v domácích podmínkách, využít prostě to, co je po ruce. Ona je totiž hlavní „finta“ v tom, umět cvičit co nejvíce variabilně, případně se dokázat zaměřit na problémové partie, ať už jsou bolestivé nebo nevzhledně tučné. Když umíte svému tělu naslouchat a máte již nějaké zkušenosti z doby minulé, jistě si vystačíte s domácím vybavením.

Místo činek

Činky lze v kuchyni nahradit poměrně snadno, vždy ale vyberte předměty, nářadí, nádobí, které jsou co nejvíce ergonomické a dobře se drží v ruce. Špatné držení může mít za následek různé otlaky, mozoly a odřeniny. Velmi dobrý je například menší, ale těžký váleček, jako činku můžete klidně využít různé ocelové tyče, kterých se v domácnosti jistě najde dostatek. Takový kýbl plný vody nebo jiného obsahu, se ve vašich rukou promění v ruskou činku kettlebell. Podobně může posloužit i plastová nádoba s vodou, opatřená uchem pro držení. Jako činky můžete samozřejmě použít rovněž běžné PET lahve, nejlépe plné.

Fitness s vysavačem

Výborným fitness tréninkem je práce s vysavačem. Každá hospodyně, ale také hospodáři, vědí, jaká to někdy může být při vysávání fuška, neustále jste v pohybu, který je velice variabilní. Díky variabilitě dochází k posilování a namáhání v podstatě celého těla a všech svalových partií. Vysavač je komplexní posilovací pomůckou na paže, ale také zádové či břišní partie, také nohy dostávají docela zabrat.

Další domácí práce

Zůstaňme ještě chvilku uvnitř a připomeňme jednoduché a mnohdy neoblíbené činnosti, spojené s čištěním čehokoliv. Jako skvělý trénink a zdravé cvičení se dokonale hodí třeba umývání oken, nebo mytí podlah. Vaším hlavním sportovním náčiním zde bude kbelík, hadr, případně stěrka, ale vězte, že řádně zabrat dostává znovu celé tělo. Proměňte tak často odkládanou domácí očistu, která ozdraví prostředí, také v ozdravení svého těla.

A pak jsou tu samozřejmě venkovní práce, kdy znovu berete do rukou mnohé nástroje a nářadí. I ty se mohou změnit ve vaši cvičební pomůcku, když budete neustále uvažovat fitness. Není nad štípání dříví, zametání dvorku nebo práce s motykou či hráběmi na zahrádce. Jen pozor na příliš jednostrannou zátěž, vaším hlavním cílem by měla být co největší variabilita prací, tedy i domácího cvičení.

Poznejte svůj somatotyp a cvičte efektivněji
Poznejte svůj somatotyp a cvičte efektivněji

Pokud budete znát svůj somatotyp, tedy tělesnou stavbu, zvýšíte efektivitu cvičení, ale také se naučíte správně stravovat. Upravíte si svůj jídelníček na míru organismu a potíže se zažíváním budou ty tam. Naučíte-li se poznat všechna úskalí a zákoutí svého tělesného typu, můžete rovněž efektivněji hubnout. Jaké jsou tedy základní somatotypy? Možná vám jejich rozčlenění pomůže poznat svou vlastní fyzickou stránku a své možnosti.

Základní strečinkové cviky
Základní strečinkové cviky

Protahování těla neboli strečink již patří neodmyslitelně ke každému cvičení a sportu, takto se můžete protahovat také před náročným výkonem nebo po práci, při které dostaly vaše svaly a klouby zabrat. Chcete znát pro začátek základní strečinkové cviky, které zvládne naprosto každý?

Vibrační přístroj zatřese s vaší váhou
Vibrační přístroj zatřese s vaší váhou

Diety jsou krásná a lákavá věc, jejich účinnost je však většinou zcela nulová, pokud nejsou spojeny s pohybem, a to v co největší míře.

Závěsné systémy do každé domácnosti!
Závěsné systémy do každé domácnosti!

Efektivní cvičební pomůckou pro začínající i pokročilé sportovce je závěsný posilovací systém. Rozšířil se do světa z prostředí americké armády, kde jej pro svůj trénink využívali vojáci. Jedná se o systém posilování s vlastní vahou, který se stává u fitness nadšenců stále více populární a povědomí o něm už získává i širší veřejnost.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.