Co s volným časem na mateřské dovolené?

16.02.2015 Máte dojem, že nevíte, co s volným časem. Dítě spokojeně spí v postýlce i tři hodiny v kuse a vy už máte dávno navařeno, poklizeno, ustláno a vyžehleno? Dívat se na stále omílané televizní seriály vás už dávno nebaví. Co tedy? Tady je pár užitečných typů na volný čas při mateřské dovolené.

Jako první se zaměstnejte

Jste sice tři roky doma s dítětem, ale to neznamená, že byste měla sedět na pískovišti a tvořit tři roky bábovičky nebo vyplňovat veškerý čas jenom péčí o dítě. Musíte si najít čas také sama na sebe, aby vás pobyt doma nezměnil v domácí paní. Najděte si nějakou brigádu, která bude zajímavá a přinese vám pár korun na to, abyste mohla jít večer s kamarádkou na pohár vína a probrat to, co vás přes den napadne. Budete se na to těšit a vytvoříte si tak rituál, který bude vaší odměnou za to, že jste dobrou matkou a staráte se o rodinu.

Nebaví vás práce - můžete se vzdělávat

V dnešní moderní době už vám nic nebrání tomu, abyste navštěvovala večerní kurzy na školách a rozšiřovala si aprobaci, vzdělání, kvalifikaci, která je tolik žádaná v práci. Navíc i váš šéf ocení, že jste byť na mateřské dovolené dělala něco navíc a neházela jste po dobu tří let flintu do žita. Pak také váš návrat do práce nebude tak bolestivý a náročný, protože budete díky svému rozšiřujícímu studiu stále in a budete vědět o svém oboru právě to, co potřebujete.

Můžete cvičit a zlepšit si tak kondičku

Dalším užitečným typem je cvičení. Lze ho provozovat i z domu, stačí, když se podíváte na internet, kde na vás vykoukne řadu trendů a nových tanců, cvičení, posilování. To ocení jak váš manžel, tak vaše záda, která budou čím dál tím více zatěžována nošením vašeho dítěte. Tím si jak zvýšíte sebevědomí, tak se budete cítit lépe v oblečení, plavkách a budete se kochat lichotkami svého okolí.

Těhotenství ženy očima mužů
Těhotenství ženy očima mužů

Muži mají mnoho výhod a v řadě žen konkurují ženám, nebo je mohou předhonit. Těhotenství je však výsada, která je výhradně určena ženám. Ale mužů se týká, dokonce více, než by se mohlo na první pohled zdát.

BLOG: STÁLO TO ZA TO!
BLOG: STÁLO TO ZA TO!

Je to za mnou, za námi. Tadeášek je na světě a já jsem díky němu ta nejšťastnější osoba na celém světě..

BLOG: PROZŘENÍ
BLOG: PROZŘENÍ

Dnes dopoledne jsem, opět po týdnu, absolvovala monitor a prenatální poradnu v mnou vybrané porodnici. A i když je u nás, zaplaťpánbůh, vše v pořádku, odcházela jsem z porodnice, jak po ráně palicí..

BLOG: PRVNÍ NÁVŠTĚVA V PORODNICI
BLOG: PRVNÍ NÁVŠTĚVA V PORODNICI

Mám to za sebou, mám to za sebou.. Ve středu jsem byla poprvé na monitoru a poradně v mnou vybrané porodnici. A přesvědčila jsem se o tom, že chvála na personál, je opravdu oprávněná.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.