Co má splňovat kvalitní zdravotní židle?

03.09.2015 Také neustále kupujete nové a nové kancelářské židle a pořád nedokážete najít tu, která je pro vás jako ušitá na míru? Nebo vám dokonce nekvalitní poloha při sezení způsobuje fyzické potíže? Pokud chcete sedět při práci i jiných aktivitách zdravě, měli byste znát ta vylepšení, která jsou dnes moderní a zajistí především ergonomii a pohodlí. Zaměřte se na zdravotní židle, nabízející tyto plusy:

Zátěžová konstrukce

 

židle má zesílenou konstrukci, která umožní i sezení těžších jedinců, případně střídání různě těžkých osob.

 

Komfortní dvojsedák

 

řady pružin nad sebou vytváří „biozóny", které se přizpůsobují jednotlivým tělesným partiím.

 

Nastavení tuhosti houpání

 

většina kancelářských židlí umožňuje určitý rozsah houpavého pohybu, ty nejmodernější jsou pak opatřené regulací tuhosti, která respektuje větší váhový rozsah uživatelů.  

 

Tvar sedáku

 

nesmírně důležitý komponent, především je důležité, abychom po sedáku neklouzali a sezení bylo stabilní, měl by být také tvarován tak, aby podporoval přirozený proud lymfatického a krevního systému.  

 

Upravený opěrák

 

další z moderních vymožeností používaných u kancelářských židlí a křesel. Tento typ opěráku umožňuje stabilizovanou polohu i v předklonu, což je častá pozice například při práci na počítači.  

 

Opěrka hlavy

 

poloha hlavy bude zajištěna se speciální opěrkou, která se dá polohovat dopředu, dozadu, ale také do stran.

 

Speciální područníky

 

prvkem židle, který dosti podstatně může ovlivňovat komfort sezení, jsou opěráky rukou, tedy područníky. Stále modernější jsou ty typy sedacího nábytku do kanceláře, které mají možnost 4D nastavení těchto opěrek, tedy do výšky, do stran, natočení, posuv dopředu a dozadu.  

 

Zdravé materiály

 

Zdravotní židle musí disponovat takovými materiály, které jsou hygienické, prodyšné a samozřejmě odolné. I u nich zákazník hodnotí ergonomii a schopnost přizpůsobit se tělu. Ideální jsou pravé kůže, pro vnitřní zóny se využívají stále více PUR pěny a kostra je ideálně vyrobená z lehkých, ale vysoce pevných kovových slitin. Možná si za svou novou zdravotní židli trochu připlatíte, ale zase vám vydrží déle, ochrání vaše tělo a zpříjemní vám práci v kanceláři i doma.

 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.