BLOG: ROZLOUČENÍ S PANÍ GYNEKOLOŽKOU

05.05.2015 Ne, opravdu neměním na konci těhotenství gynekologa. A ani se má drahá paní doktorka nerozhodla ukončit lékařskou kariéru. Jen se uvidíme až po skončení šestinedělí.

PRVNÍ MONITOR

Na konci minulého týdne nás čekala poslední kontrola u naší paní doktorky, poprvé i s monitorem. Po příjezdu na kliniku se mě opět ujala má nejlepší kamarádka Petra, které mě zvážila (příbytek od začátku těhotenství +15 kg, nádhera!), změřila mi tlak, zkontrolovala moč a poté mi předala obálku se všemi zprávami z kliniky (výsledky screeningů, odběrů atd.), kterou předám při příjmu v porodnici. Nakonec mě ale neposlala do čekárny za mou drahou polovičkou.. Bylo na řadě totiž provedení monitoru.

 

Lehla jsem si tedy na lehátko, vystrčila holý pupek, který mi Péťa namazala gelem a přidělala na něj takové malé kulaté cosi. Ihned po zapnutí přístroje se ozvalo bubnování srdíčka našeho malého. A byl to úžasný pocit to poslouchat. Jelikož malý spolupracoval, netrval monitor ani moc dlouho - přibližně 15 minut. Po vypnutí přístroje a vytisknutí grafu mě Péťa poslala do čekárny, kde zbývalo čekat na povel: „Tak pojďte dále!" 

PŘIPRAVENI NA „KDYKOLIV“

A povel se ozval po pár minutách. Hned ve dveřích nás paní doktorka odzbrojila větou: „Čípek a vnitřní vyšetření Vám tentokrát dělat nebudu. V tomto týdnu, ve kterém jste, se miminko považuje za donošené, takže - roďte si kdy chcete, teď už by se nic nestalo." Poté mě požádala, abych si sedla na moment vedle ní. Nejprve se podívala na výstup monitoru - vše v pořádku, na pohled se ZATÍM nic nechystá, ale spoléhat na to nemám. Dále mi oznámila výsledky ze stěru na streptokoka - negativní! Poté se mě zeptala, zda beru nějaké vitamíny - nikoliv. Předepsala mi tedy železo, jelikož dle výsledků ho nemám úplný dostatek (ale žádná katastrofa to také není) a až do porodu - a klidně i po - mám brát jednu tabletku denně. No.. a jediné, co po všem to sepisování a tázání se zbývalo bylo provedení ultrazvuku.

„Moc už toho neuvidíme, ale přesto se podíváme."

 

A měla pravdu - miminko už je tak veliké, že se dá laickým okem těžko rozeznat, co se momentálně na obrazovce nachází. Naštěstí paní doktorka vše popisovala. Výsledek? Malý je v pořádku, váhový odhad 2739 g (nemáme tedy počítat s tím, že pokud přijde na svět v termínu, tak bude tříkilový, v termínu by to viděla na 3,5kg miminko +/-), plodové vody dostatek.

 

Závěrem tedy: vše v pořádku, kdy přijde hodina H nám nikdo neřekne, ale vzhledem k tomu, že nám do termínu už moc dní nezbývá (přesněji 17) máme raději počítat s tím, že to může přijít kdykoliv.

 

Nakonec se s námi na pár týdnů rozloučila, popřála nám klidný porod se šťastným koncem a dodala, že se uvidíme po šestinedělí.

 

Tak, to bychom měli. A tento týden poprvé na kontrolu do porodnice.

Čas neúprosně letí..

 

A jak probíhala Vaše poslední návštěva u Vašeho gynekologa?

 

Krásný pondělní den všem!

 

Petra

BLOG: STÁLO TO ZA TO!
BLOG: STÁLO TO ZA TO!

Je to za mnou, za námi. Tadeášek je na světě a já jsem díky němu ta nejšťastnější osoba na celém světě..

BLOG: JSEM NA SVĚTĚ!!
BLOG: JSEM NA SVĚTĚ!!

Bez zbytečného rozepisování křičím do světa tu šťastnou novinu!

BLOG: PROZŘENÍ
BLOG: PROZŘENÍ

Dnes dopoledne jsem, opět po týdnu, absolvovala monitor a prenatální poradnu v mnou vybrané porodnici. A i když je u nás, zaplaťpánbůh, vše v pořádku, odcházela jsem z porodnice, jak po ráně palicí..

BLOG: PRVNÍ NÁVŠTĚVA V PORODNICI
BLOG: PRVNÍ NÁVŠTĚVA V PORODNICI

Mám to za sebou, mám to za sebou.. Ve středu jsem byla poprvé na monitoru a poradně v mnou vybrané porodnici. A přesvědčila jsem se o tom, že chvála na personál, je opravdu oprávněná.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.