BLOG: ŘÁDNĚ SBALENO!

06.05.2015 Tak konečně to můžu napsat, konečně si můžu oddechnout – mám totiž sbaleno. Pořádně! V tašce jsem měla věci naházené už pár dní, ale až teď je to, aspoň doufám, tak jak to má být.

NAPOPRVÉ BEZ ROZMYSLU

Když jsem balila poprvé, vzala jsem si k ruce seznam, který jsem dostala v porodnici a dle toho začala věci skládat na postel. Každou položku ze seznamu mám už delší dobu pořízenou, takže s tím problém nebyl. Problém byl spíše s tím, že jsem napoprvé nějak extra moc nepřemýšlela jaké věci, které na seznamu nebyly nebo nebyly přesně specifikovány, bych tak mohla potřebovat. Nakonec to dopadlo tak, že jsem krom hygienických potřeb, do kterých jsem zařadila kartáček na zuby, zubní pastu, mýdlo a šampón, neměla žádnou jinou věc navíc. A brala jsem to za vyřízené. Vytáhla jsem tedy dvě menší cestovní tašky a do jedné dala věci pro mě, do druhé pro malého a tím to pro mě skončilo.

 

Když jsem ale druhý den jela k mým rodičům, u kterých jsem si půjčila jednu přiměřeně velkou cestovní tašku a doma do ní chtěla věci přehodit.. přehodnotila jsem to. Přestala jsem být zbrklá a věci balit jen tak „halabala", sedla jsem si, vzala k ruce seznam z porodnice, papír a propisku a psala, co navíc ještě používám nebo co by se mě, případně malému, mohlo hodit. A samozřejmě, že jsem seznam o pěkných pár položek rozšířila. 

NAPODRUHÉ PRECIZNĚ

Pro malého jsem nejprve měla sbalené jen to, co mi bylo řečeno v porodnici - jednorázové pleny a novorozenecké ponožky.. Zbytek v místě, kde budu rodit, dostanu k dispozici. Usoudila jsem ale, že nebude od věci, když přibalím aspoň dvě soupravy do porodnice, vezmu s sebou nějaké „lékárenské a kosmetické" věci a zavinovačku. Určitě se to neztratí.

 

Pro mě jsem také něco málo přibalila. Mimo toho, co mi bylo opět řečeno, jsem přihodila ještě navíc župan, deodorant, gel z dubové kúry, sprchový gel, gumičky do vlasů, sponky, tyčinky do uší a odličovací tampónky.

 

Poté jsem ještě na kus papíru, který jsem přišpendlila k tašce, napsala, co taška neobsahuje a je třeba to před odjezdem popadnout a dát dovnitř. Jsou to věci, které jsou rozměrově velké a zbytečně by zabíraly místo - jednorázové balení plen; věci, které používám skoro denně a do porodnice si je chci s sebou také vzít - fén, odličovací mléko, hřebeny a foťák; chybějící doklady, dokumenty - těhotenskou průkazku, peněženku s OP a kartou ZP, výstupy z měření glykémie a nakonec věci, které si má vzít nastávající tatínek.

 

Po přibližně hodině tak bylo tedy hotovo. Nezbrkle, s rozmyslem. A tak mám z porodnického seznamu vše a k tomu přibaleno ještě něco navíc. Myslím, že jsme tedy do porodnice, tentokrát už precizně, připraveni.

 

A jak vypadalo balení tašky do porodnice u Vás? Přišly jste poté při pobytu na něco, co Vám chybí a tak Vám to musel někdo dodatečně dovézt? Případně - zjistily jste, že jste si sbalily věci, které byly naprosto zbytečné? Jaké?

 

Odpočinkovou středu všem!

 

Petra 

Aktivní muži
Aktivní muži

Muži byli vnímání jako hlavy rodiny v tom smyslu, že ji obstarávali po materiální a finanční stránce. Ale dnes v jedenadvacátém století se role mužů a žen začínají pomalu, ale jistě měnit, protože dnešní otci stále více začínají zasahovat do výchovy v rodině a snaží se aktivně se podílet na výchově svých ratolestí. A to dobře jak pro děti, tak pro otce i pro maminky.

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor
Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor

Dětem začnou za měsíc letní prázdniny, což je pro děti samotné velmi žádoucí a vítané, ale pro samotné rodiče je to problém. Kam s dítětem na tak dlouhou dobu, nechat je samotné bez dozoru, nebo jej dát na letní tábor? Kde to je pro dítě bezpečnější? Jeden z nejvíce závažných problémů, se kterým se dítě může v době letních prázdnin setkat je beze sporu sexuální obtěžování.

Když vás dítě přichytí při sexu
Když vás dítě přichytí při sexu

Dříve nebylo výjimkou, když se šestičlenná rodina tísnila v jedné místnosti společně se svými potomky i předky. A tak se děti stávaly svědky rodičovského sexu a ti mladší se dozvídali od starších sourozenců to, co si dnešní děti šeptají v mateřských školách. I dnes si rodiče často neuvědomí, že je v jejich intimních chvilkách může sledovat pár dětských oček.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.