BLOG: POSLEDNÍ NÁVŠTĚVA DIABETOLOGIE

01.05.2015 Tento týden jsem byla naposledy, třikrát hurá, v diabetologické poradně. A stejně jako minule to i tentokrát dopadlo nejlépe jak mohlo.

ÚPRAVA REŽIMU

Při poslední návštěvě, před třemi týdny, mi paní doktorka vzhledem k výsledkům měření upravila režim měření a to z 3x týdně 4x denně na 3x týdně 2x denně. Nechala na mě, kdy si cukr v těle budu měřit a tak jsem si vybrala měření hodinu po snídani a hodinu po večeři. Po snídani proto, jelikož mi přišlo, že jsem měla vždy hodnoty nejvyšší z celého dne (ale stále v normě, s rezervou) a večer jsem chtěla mít přehled, jak jsem na tom na konci celého dne. Ani jeden den měření se mi nestalo, že by byla hodnota vysoká a tak jsem mohla tentokrát bez obav nakráčet do ordinace s výsledky měření a zprávou z posledního ultrazvuku.  

NEJLEPŠÍ ZÁVĚR

Paní doktorka nejprve zkontrolovala hodnoty glykémie. „No, Vy to máte přímo ukázkové, naprosto v pořádku." Poté se podívala na zprávu z ultrazvuku, aby viděla, jak malý vyrostl. „Ukázkové miminko, přesně odpovídá danému týdnu, takže ani v tomto není žádný problém." Uf, uf, uf! Nebylo tedy co řešit.

 

Vypsala mi tedy zprávu, kde bylo napsáno, že mám veškeré hodnoty v normě, až do porodu, že se mám v jídle hlídat a nejdéle do půl roku od porodu, že je nutné absolvovat znovu test na OGTT - cukrovku. Co se měření týče, mám se změřit, spíše pro klid, 1x týdně třeba nalačno, z čehož mám tedy obrovskou radost, jelikož můj prst už mele z posledního a poslední měření nebyly zrovna dvakrát příjemné. Ujistila mě také, že se nemusím ničeho bát, není třeba vyvolávat porod dříve, jak tomu většinou u rodiček, které problémy s cukrem mají, bývá.. Můžou mě prý klidně nechat přenášet (to prosím ne!). Při porodu můžu pít klidně Colu, dát si hroznový cukr. A po porodu pro mě veškeré omezení a hlídání se končí.

 

Nakonec mi popřála hodně štěstí k mému dni D a tím má audience skončila.

 

Takže - mám to za sebou a celá tahle etapa, které jsem se neskutečně bála, je pro mě u konce. A nakonec to ani nebylo tak hrozné! Vlastně vůbec.

 

A jak jste to měly Vy, které jste si prošly podobnou cestou, při poslední návštěvě na diabetologii? Jaký vyplynul závěr z poslední kontroly?

 

Krásný prvomájový den všem!

 

Petra

Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor
Dávejte v době prázdnin na děti větší pozor

Dětem začnou za měsíc letní prázdniny, což je pro děti samotné velmi žádoucí a vítané, ale pro samotné rodiče je to problém. Kam s dítětem na tak dlouhou dobu, nechat je samotné bez dozoru, nebo jej dát na letní tábor? Kde to je pro dítě bezpečnější? Jeden z nejvíce závažných problémů, se kterým se dítě může v době letních prázdnin setkat je beze sporu sexuální obtěžování.

Když vás dítě přichytí při sexu
Když vás dítě přichytí při sexu

Dříve nebylo výjimkou, když se šestičlenná rodina tísnila v jedné místnosti společně se svými potomky i předky. A tak se děti stávaly svědky rodičovského sexu a ti mladší se dozvídali od starších sourozenců to, co si dnešní děti šeptají v mateřských školách. I dnes si rodiče často neuvědomí, že je v jejich intimních chvilkách může sledovat pár dětských oček.

BLOG: STÁLO TO ZA TO!
BLOG: STÁLO TO ZA TO!

Je to za mnou, za námi. Tadeášek je na světě a já jsem díky němu ta nejšťastnější osoba na celém světě..

BLOG: JSEM NA SVĚTĚ!!
BLOG: JSEM NA SVĚTĚ!!

Bez zbytečného rozepisování křičím do světa tu šťastnou novinu!

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.