BLOG: PORADNA V 33. TÝDNU

01.04.2015 Včera jsme byli opět, po necelém měsíci, navštívit paní gynekoložku, aby zkontrolovala, zda je stále vše v pořádku a maličký roste, jak má. A opět nám byly řečeny jen dobré zprávy.

KONTROLA MAMINKY

Nejprve si mě, jako vždy, vzala k ruce sestřička. Odevzdala jsem jí moč - v pořádku, změřila mi tlak 130/80 - v pořádku, zvážila mě - 83,1 kg! Fíha, na to, že moje výchozí hmotnost byla 69 kg.. Krásný čtrnáctikilový přírůstek. Naštěstí už to nijak neřeším, smířila jsem se s tím, že až do porodu půjde váha nahoru a buď pak většinu nechám v porodnici a nebo holt budu muset doma trošku zabojovat.. Poté mě poprosila, abych si sedla do čekárny a vyčkala na zavolání paní doktorky. Zaujala jsem tedy místo vedle mé polovičky (ano, jako při každé poradně byl se mnou) a čekali jsme. Zanedlouho nás paní doktorka pozvala dovnitř. 

KONTROLA MALÉHO

Jako první se mě ptala, zda jsem byla navštívit diabetologickou poradnu a jak jsem dopadla. Řekla jsem jí tedy, že ano, že mě seznámili s tím, jak mám jíst - v jakých intervalech, kdy, co a že se musím 3x týdně měřit a výsledky si zapisovat. A také, že od začátku měření mám stále ukázkové hodnoty a krásnou rezervu. Poté se mě ptala, zda nemám bolesti břicha nebo nějaké obtíže a tak jsem jí seznámila se svým víkendovým stavem. Ihned poté, co jsem jí vše převyprávěla mě pobídla, ať si vylezu na lehátko, že zkontroluje, zda je vše tak, jak má. Nejprve prohlédla čípek, poté ho změřila a provedla vnitřní UTZ. Vše v pořádku, vše drží jak má a je na svém místě.

 

Zbývalo tedy zkontrolovat, jak se daří malému. A ukázkově. Poprvé byl hlavičkou dolů (tak snad tak zůstane) a roste přesně tak, jak má. Krásně odpovídá danému týdnu. Váhový odhad - 1880 g. Po přeměření Tadeáška a zkontrolování jeho váhy paní doktorka s úsměvem konstatovala, ať nepočítáme s tím, že budeme mít tříkilové miminko. Vidí to prý na +/- 3,5 kg. Tak jsem zvědavá, zda se trefí nebo jestli půjdeme s váhou na ty nedosažitelná 3 kg nebo jestli se spíše budeme blížit k, pro mě těžce stravitelným, 4 kg.

 

Závěrem dodala, že je tedy vše v pořádku a nemusím se ničeho bát. A další kontrola? Jelikož už se to pomalu začíná blížit, tak UŽ za dva týdny! Za chvíli budeme u paní doktorky častěji než doma..

 

Když... ono je to opravdu už ZA PÁR!!

 

A co Vám? Prováděl Vám Váš lékař váhový odhad? A kolik tipl porodní váhu miminka? A strefil se či byl úplně mimo?

 

Hezkou středu všem.

 

Petra   

BLOG: STÁLO TO ZA TO!
BLOG: STÁLO TO ZA TO!

Je to za mnou, za námi. Tadeášek je na světě a já jsem díky němu ta nejšťastnější osoba na celém světě..

BLOG: JSEM NA SVĚTĚ!!
BLOG: JSEM NA SVĚTĚ!!

Bez zbytečného rozepisování křičím do světa tu šťastnou novinu!

BLOG: PROZŘENÍ
BLOG: PROZŘENÍ

Dnes dopoledne jsem, opět po týdnu, absolvovala monitor a prenatální poradnu v mnou vybrané porodnici. A i když je u nás, zaplaťpánbůh, vše v pořádku, odcházela jsem z porodnice, jak po ráně palicí..

BLOG: PRVNÍ NÁVŠTĚVA V PORODNICI
BLOG: PRVNÍ NÁVŠTĚVA V PORODNICI

Mám to za sebou, mám to za sebou.. Ve středu jsem byla poprvé na monitoru a poradně v mnou vybrané porodnici. A přesvědčila jsem se o tom, že chvála na personál, je opravdu oprávněná.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

B-Komplex forte a hroznový cukr

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.