BLOG: NEPROHLOUPÍME!

25.04.2015 Když má drahá polovička ve středu odpoledne volala do námi vybraná porodnice ohledně možnosti individuální prohlídky – měla štěstí! A tak nic nebránilo tomu, abychom se tam konečně jeli podívat.

POHODLÍ NADEVŠE

Ve dveřích porodnického oddělení nás přivítala porodní asistentka. Mimochodem, tak milého a usměvavého člověka už jsem dlouho neviděla. Představila se nám, podala si s námi ruce a ihned s námi zahájila kolečko, která nás bude čekat, až přijde Tadeášův čas.

 

Nejprve nás vzala na příjem, kde sepíši porodopis a odevzdám určenou dokumentaci. Poté bude následovat přesun na pokoj - moc hezký!, kde strávím první dobu porodní. Vlastně strávíme, jelikož přítel může být od začátku se mnou. Na tomto pokoji mě bude hlídat porodní asistentka a budou mi natáčeny monitory. Pokoj je mimo jiného vybaven přehrávačem a konvicí, takže si můžeme, pokud budeme chtít, vzít CD s vlastní hudbou a přítel si tam může v klídku vařit kávu..

 

Mimo této místnosti se můžeme přemístit do druhé, která je vybavená nejen WC, ale především obrovskou rohovou vanou, kterou rodičky hojně využívají (a já jí, pokud bude čas, určitě využiji taky!). 

MAXIMÁLNÍ NADŠENÍ

A nakonec ta nejdůležitější místnost, kde se celý ten zázrak odehraje a to porodní sál. Mají zde dva a oba vypadají moc pěkně. Rodit budu v gynekologické poloze, jelikož jsou této polohy zastánci (a já jsem tomu jen ráda), za přítomnosti porodníka, porodní asistentky, budoucího tatínka a dětské lékařky.

Po porodu mi malého na chvíli položí na bříško, poté ho umyjí, změří a další potřebné věci a vrátí zpět ke mně, k nám. Nějakou chvíli budeme ještě hlídáni, ale pak nás všechny komplet přesunou na pokoj, kde už budeme všichni spolu jako rodina.

 

V porodnici mají klasické pokoje pro dvě rodičky a dva nadstandardní, z čehož na jednom může být přes noc společně s rodičkou a miminkem i tatínek. A o ten mi bychom měli zájem - máme to tedy při příjmu nahlásit.. Pokud bude volný, umístí nás na něj hned, pokud ne, dají nás na něj, až se uvolní. Nicméně i na „obyčejné" pokoje se snaží, když je to možné, dávat jen po jedné rodičce, což mi přijde ze strany porodnice maximálně ohleduplné.

 

Na konci návštěvy nás porodní asistentka informovala o tom, že můžeme absolvovat 4 hodiny předporodních kurzů - zdarma!, dala nám seznam věcí, které si sebou mám/e sbalit, informace o tom, kdy je dobré se vydat do porodnice a nakonec dotazník a souhlasné prohlášení o jménu /jménech/ dítěte a samozřejmě mi také řekla, abych se nejdéle týden po tom, co budu absolvovat poslední kontrolu u své gynekoložky, dostavila k nim do prenatální poradny.

 

A já už se těším! A věřím, že tady se mi bude rodit jedna báseň!

 

A jaký na Vás udělala první dojem Vámi vybraná porodnice?

 

Příjemně strávený víkend všem!

 

Petra

Těhotenství ženy očima mužů
Těhotenství ženy očima mužů

Muži mají mnoho výhod a v řadě žen konkurují ženám, nebo je mohou předhonit. Těhotenství je však výsada, která je výhradně určena ženám. Ale mužů se týká, dokonce více, než by se mohlo na první pohled zdát.

BLOG: STÁLO TO ZA TO!
BLOG: STÁLO TO ZA TO!

Je to za mnou, za námi. Tadeášek je na světě a já jsem díky němu ta nejšťastnější osoba na celém světě..

BLOG: PROZŘENÍ
BLOG: PROZŘENÍ

Dnes dopoledne jsem, opět po týdnu, absolvovala monitor a prenatální poradnu v mnou vybrané porodnici. A i když je u nás, zaplaťpánbůh, vše v pořádku, odcházela jsem z porodnice, jak po ráně palicí..

BLOG: PRVNÍ NÁVŠTĚVA V PORODNICI
BLOG: PRVNÍ NÁVŠTĚVA V PORODNICI

Mám to za sebou, mám to za sebou.. Ve středu jsem byla poprvé na monitoru a poradně v mnou vybrané porodnici. A přesvědčila jsem se o tom, že chvála na personál, je opravdu oprávněná.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.