6 tipů pro zdravý životní styl

23.01.2015 Někdy se může zdát, že jíst zdravě, mít dostatek pohybu a najít si čas na sebe, je nemožné. Ale naučit se žít zdravěji je snadné! Stačí, když změníte jen pár věcí.

1. Zkuste červenou řepu

Zní to podivně, ale červená řepa může být tajnou zbraní proti vysokému krevnímu tlaku. Vysoký krevní tlak je totiž hlavní příčinou onemocnění srdce a mozkové mrtvice. Nyní vědci z Lékařské fakulty v Londýně doporučují pití šťávy z červené řepy. Po vypití 500ml šťávy by se mohl výrazně snížit krevní tlak již po 1 hodině.

2. Myslete jinak

Stávají se z nás líní Češi, kteří tráví život na pohovce a věnují se sledování televize. Příště až zase uslyšíte:,,Já nemám čas chodit do posilovny," nebo ,,Já nemám čas si připravit čerstvé jídlo.", zkuste se přestat soustředit na tuto krabici. Namísto toho si vytvořte zdravé místo.

3. Přijměte dobré zdraví

Objímání vašeho partnera vás nejenom zahřeje u srdce, ale může vás i chránit. Studie Univerzity v Severní Karolině ukazuje, že objímání své druhé polovičky po dobu 20 sekund snižuje krevní tlak a hladinu stresového hormonu kortizolu. Vysoké hladiny tohoto hormonu jsou často spojeny s onemocněním srdce a cukrovky.

4. Sluňte se

Choďte ven na sluníčko a čerpejte energii. Sluneční paprsky pomáhají tělu produkovat vitamin D a bylo prokázáno, že ten pomáhá proti boji onemocnění srdce, depresi, i některými druhy rakoviny.

5. Zbrzděte roky

Jak si přidat 14 let života? Stačí 4 jednoduché principy- nekouřit, pravidelně cvičit, rozumně pít a jíst pět porcí ovoce a zeleniny denně. Jak říkají vědci z Univerzity v Cambridge, tyto jednoduché kroky mohou mít obrovský dopad na průměrnou délku života. Máte-li si vybrat pouze jednu věc, přestaňte kouřit. Studie totiž zjistila, že kouření mělo největší vliv na naše zdraví.

6. Krok správným směrem

Dříve si odborníci mysleli, že k udržení váhy stačí 10 000 kroků denně. Ale celosvětová studie ukázala, že muži a ženy ve středním věku by měli ujít až 12 000 kroků za den. Investujte do krokoměru, abyste se ujistili, že zvládáte svůj cíl.

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Zdravá výživa pro mozek - brainfood
Zdravá výživa pro mozek - brainfood

Superpotraviny jsou již dosti známým pojmem, kterým je dnes doslova zaplavený internet. Ve skutečnosti se jedná o jakýsi marketingový název, označují v podstatě každé ovocné i zeleninové plody, které disponují nadměrně vysokým obsahem určitých, většinou tělu prospěšných látek. Mezi superpotraviny se můžou řadit také potraviny, které dokážou podpořit naši mysl a mozek, tedy brainfood.

Jak nastartovat hubnutí
Jak nastartovat hubnutí

Hubnutí je zvlášť teď v létě téma, na které každý slyší. Ale ony existují i rady, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Pojďte si je s námi prostudovat, snad právě teď uhodíme hřebík na hlavičku a najdete tam něco, co se vám zalíbí a začnete pro své tělo i zdraví dělat.

K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy
K pěknému opálení pomůže více zdravá strava než krémy

Toužíte po krásném a zdravě vypadajícím opálení? Pak byste kromě rozumného pobytu na sluníčku a používání ochranných přípravků s vhodným faktorem měli dbát i na správnou stravu.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Brainstart

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.