24 předsevzetí, na kterých v tomto roce opravdu záleží

01.01.2015 Rok co rok vidíme tolik lidí, kteří se neobtěžují s novoročními předsevzetími a dělají si z nich jen legraci, protože vědí, že je stejně držet nebudou. Najděte si ta předsevzetí, která budou souznět s Vámi. Měli bychom se spíše naučit ocenit maličkosti. Žít pro to, na čem opravdu záleží.

1.Nezanedbávejte se. Vy jste ten člověk, který nemůže odejít, ani utéct. Zainvestujte do Vašeho vztahu se sebou. Vezměte si kávu, posaďte se a poznejte sám sebe.

 

2.Přestaňte být na sebe zlý. Říkáme si pro sebe věci, které bychom nikdy neřekli ostatním. Naučte se být k sobě laskaví.

 

3.Cestujte. Jeďte někam mimo svou zemi, někde, kde jste nikdy předtím nebyli. Pokud nemáte peníze, podívejte se na charitativní práci v zahraničí. Některé programy jsou sponzorovány a budete překvapeni, kam se můžete dostat za lístek na autobus.

 

4.Nenávidíte svou práci? Opusťte ji! Dělejte to, co milujete a pak nebudete pracovat ani jedenden v životě. Nejspíš si myslíte, že nemůžete opustit Vaši práci. Uvědomte si, že můžete získat mnohem více.

 

5.Nikdy se nesoustřeďte na hubnutí, soustřeďte se na to, co je zdravé. Přemýšlejte nad tím, co může být největším přínosem pro Vaše tělo. Udělejte si čas na cvičení. Postarejte se o Vaše tělo a to bude pro Vás největším přínosem.

 

6.Investujte do Vašich vztahů. Pokud existuje něco, co má smysl pro zlepšení Vašich vztahů, běžte prostě dopředu a řekněte to. Není nic horšího než o tom stále jen přemýšlet.

 

7.Špatné lidi z Vašeho života ostřihněte! Jsou to lidé, kteří Vás vybíjí jak citově tak fyzicky. Musíte být obklopeni lidmi, se kterými se cítíte úžasně. Každý člověk si rozhoduje sám za sebe, které lidi chce držet ve svém životě. Opustit negativní osoby je těžké, ale vždy můžete najít lidi, kteří Vás vyzvednou.

 

8.Učte se novým věcem. Stále je zde prostor ke zlepšení a stále můžete růst. Růstový potenciál je neomezený.

 

9.Poznejte nové lidi. Všichni máme rádi poznávání nových lidí, ale ne každý má na to, aby navázal konverzaci. Nikdy nevíte, s kým se setkáte a jaký dopad to bude mít na Váš život. Ať už poznáte nového přítele, nebo odhalíte nové podnikatelské příležitosti, noví lidé Vám otevřou nové cesty.

 

10.Žijte bez lítosti a nikdy se neohlédejte. Dejte pryč z Vašeho slovníku- mohl bych mít, měl by mít,... Přestaňte žít v minulosti.

 

11.Přestaňte se starat o to, co si o Vás myslí ostatní. Žijte život, jaký chcete Vy a ne někdo jiný. Váš čas je omezený, takže nemusíte plýtvat žitím života někoho jiného. A co je nejdůležitější- mít odvahu a následovat srdce a intuici. Zjistěte, co oprvadu chcete a jděte za tím, všechno ostatní je druhotné. A nesrovnávejte se s ostatními!

 

12.Naučte se vařit. ,,Dej člověkurybu a nasytíš ho na jeden den. Ukaž mu, jak chytat ryby a nakrmíš ho na celý život."

 

13.Veďte si deník. Pište o věcech, které Vás za poslednách 24 hodin udělaly šťastným. Umožní Vám to prožít pocit štěstí znovu.

14.Pomáhejte druhým. Dělejte pro svět dobré věci, i když z toho nic nemáte. Když uděláte šťstané ostatní, budete šťastní i Vy. Pokud nejste přidanou hodnotou pro život jiných lidí, ztrácíte čas.

 

15.Ve společnosti druhých odložte telefon. Pokud nemůžete ocenit čas, který trávíte s druhou osobou, zhodnoťte sami, zda ta osoba stojí za Váš čas.

 

16.Naučte se přijmout neúspěch. Pamatujte na to, že je to součástí procesu Vašeho osobního rozvoje. Jediný případ, kdy nesmíš selhat, je doba, kdy jste již vyčerpaly všechny možnosti. Pokud existuje něco, co chcete udělat, tak to zatraceně udělejte!

 

17.Čtěte. Pokud byste dneska měli napsat knihu, o čem by byla? Dali byste do knihy, všechno co víte. Lidé tráví roky psaním hned několika knih, ale můžete je přečíst za pár hodin. Čtení je jedna z nejlepších forem mentorství, kdy máte přístup ke všem znalostem, které potřebujete.

 

18.Vstávejte brzy. Zamilujete si, že máte čas sami pro sebe. V6 hodin ráno není nikdo, kdo by Vás obtěžoval. Poprvé stát bude velmi těžké, ale nebojte, je to pouze o zvyku.

 

19.Běžte spát dříve. Ať je pro Vás jednodušší dříve ráno vstát z postele, běžte si večer i dříve lehnout. Ve 2 hodiny v noci už Vás nic dobrého nečeká.

 

20.Buďte proaktivní, ne reaktivní. Pamatujte na to, že si můžete vybrat z více možností, jak budete reagovat na určité události. Vždy je to Vaše rozhodnutí! Investujte Vaši energii do činností, které Vás posunou dále.

 

21.Buďte šťastní. Život není o hledání štěstí, ale je zde spousta možností, jak být šťastný. Často si myslíme, že štěstí nám přinese úspěch. Důležité je být spokojený sám se sebou.

 

22.Začněte den tím, že vyjádříte vděčnost za to, co máte. Poděkování a ocenění umožní skenovat svět pozitivnějí a odhalí nám nové příležitosti.

 

23.Pijte více vody. Je snadné zapomenout, že je voda důležitá pro život. Opusťte od sladkých nápojů a vodu pasujte na Váš oblíbený nápoj.

 

24.Žijte v tomto okamžiku. Je smutné, jak malé procento lidí dokáže prožít svůj život ještě dnes. Smějte se, žvýkejte, soustřeďte se na Váš dech. 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Geopatogenní zóny: jsou výmyslem či nikoliv?
Geopatogenní zóny: jsou výmyslem či nikoliv?

Už jste slyšeli o místech na zemi, která mají negativní až zhoubné účinky na lidské zdraví? Říká se jim geopatogenní zóny, a někdo na ně věří, jiný zase ne.

Noni - ne právě chutné plody s velkým účinkem na vitalitu
Noni - ne právě chutné plody s velkým účinkem na vitalitu

tále častěji se v našich obchodech objevují pro našince méně známé, ba dokonce i zcela neznámé druhy ovoce. Jednou z takových novinek poslední doby je i exotické ovoce noni, které se pěstuje v Tichomořských ostrovech a domácí ho znají jako pomocníka na udržení si dobrého zdraví. V Číně a Indii využívají jeho úžasné vlastnosti již více než 2000 let. Seznamte se s jeho léčivými vlastnostmi i vy.

Jak nastartovat hubnutí
Jak nastartovat hubnutí

Hubnutí je zvlášť teď v létě téma, na které každý slyší. Ale ony existují i rady, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Pojďte si je s námi prostudovat, snad právě teď uhodíme hřebík na hlavičku a najdete tam něco, co se vám zalíbí a začnete pro své tělo i zdraví dělat.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.