10 důvodů proč do Benátek

12.08.2015 Ano, Benátky jsou romantické - to jsme si již všimli. Skutečně patří mezi jedno z nejlepších míst na romantickou dovolenou, ale je to město, které se také rýmuje s přátelstvím. Benátky jsou vyhledávanou destinací a jsou unikátní kulturou, architekturou i historií. Lákají tak tisíce návštěvníků z celého světa. Potřebujete i vy důvod, proč toto úchvatné město festivalů navštívit?

1. První krok do Gallerie dell'Accademia

Zajímá vás umění? Navštivte jednu z největších benátských sbírek vůbec. Znamená to vidět od umělců jako byli Gentile and Giovanni Bellini, Canaletto, Carpaccio, Cima da Conegliano, Giorgione, Lorenzo Lotto, Mantegna, Rocco Marconi, Antonello da Messina, Tiepolo, Tintoretto, Titian, Veronese, Vasari, Leonardo da Vinci.

2. Obdivujte každý kanál, na který narazíte

.... A každý most, který překročíte. Naberte si stovky oblázků, které sice vypadají stejně, ale zdají se vám poněkud kouzelné...

3. Poslechněte se Vivaldiho v La Fenice divadle

Barokní hudba byla v podstatě vynalezena v Benátkách a Vivaldi je jedním z nejvýznamnějších představitelů tohoto žánru. Ano, tady je to místo, kde Vivaldiho Čtvero ročních období bylo prováděno.

4. Město paláců

Unikátní architektura Benátek je jedním z mnoha faktorů, které přispěly ke kouzlu tohoto města. Palazzo Ducale je jeden z nejlepších exemplářů benátské architektury a zastavte se i u dalších soukromých paláců lemující město.

5. Obdivujte, co všechno nabízí na trzích Rialto

Ta masa produktů, barev a chutí...Pokud chcete zjistit, co se zde pěstuje, nebo dokonce si s místními popovídat. Je to místo, kde můžete zjistit nejeden tradiční recept.

6. Dovezte domů suvenýr

Benátský karneval je znám po celém světě, jak pro jeho historii, tak pro velkolepost. Tradiční benátská maska nebo kostým jsou krásné věci a je třeba si alespoň jednu vzít domů.

7. Je libo polibku?

Most vzdechů je jeden z nejznámějších mostů v Benátkách. Legenda má za to, že jeho jedinečný název vytvořil Lord Byron v 19. stolení. Ten prý odvodil název od vzdychajících vězňů, kteří se z těchto míst dívali před posledním ,,vzdechem" na Benátky. Ale romantičtější legenda říká, že pokud se políbíte na gondole při západu slunce pod  tímto mostem, bude vám poskytnuta věčná láska a blaženost. A to už za to stojí ne?

8. Ochutnejte jedinečnou benátskou kuchyni

Itálie má z kulinářského umění, co nabídnout. Zjistěte si, jaké jídla a pokrmy jsou v regionu podávány. Ochutnejte typické sendviče tramezzino a nebo chobotnicové inkoustové špagety. Nebojte se ochutnat něco nového!

9. Jízda gondolou

A pobyt v Benátkách může být kompletní! 

10. Benátky a ještě dál!

Jaké místa v Itálii doporučujeme navštívit? Podívejte se také na www.ckmetal.cz

Co s volným časem na mateřské dovolené?
Co s volným časem na mateřské dovolené?

Máte dojem, že nevíte, co s volným časem. Dítě spokojeně spí v postýlce i tři hodiny v kuse a vy už máte dávno navařeno, poklizeno, ustláno a vyžehleno? Dívat se na stále omílané televizní seriály vás už dávno nebaví. Co tedy? Tady je pár užitečných typů na volný čas při mateřské dovolené.

Kdy jet s dětmi poprvé k moři?
Kdy jet s dětmi poprvé k moři?

Máte rádi slunce a každým rokem jste za ním odjížděli k moři. Ale teď se situace změnila, máte malé dítě a velkou zodpovědnost o něj. Od kdy by mělo dítě jet poprvé k moři, aby si dovolenou užilo a rodiče taky? Co je lepší, let letadlem nebo cestování autem?

Prázdniny a děti
Prázdniny a děti

Hrozíte se toho, že jsou prázdniny a nemáte kam dát své děti? Babičky a dědečky už jste vyčerpali, svou dovolenou taky a prázdniny zdaleka nekončí. Co potom, kam své potomky umístit?

Blíží se Vánoce – svátky klidu a míru
Blíží se Vánoce – svátky klidu a míru

Blíží se svátky pohody a rodiny, oslava narození Ježíška. Ale máte pocit, že se všichni kolem vás zbláznili a vy taky – bolí vás hlava, nevíte, kam dřív skočit a pocit štěstí a radosti je upozaděn někde daleko za starostmi, které vás každý den obklopují? Jak se jich zbavit a jak se znovu těšit na Vánoce?

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.